Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Michl, Foral, Čečil - mistři Evropy

Na posledním podniku Mistrovství Evropy historických automobilů do vrchu, který se konal v severoitalském městečku Chianti, se ukázali čeští reprezentanti Josef Michl, Lubomír Foral a František Čečil v tom nejlepším světle.

Kromě Josefa Michla, který měl se Škodou 130 RS svůj třetí titul mistra mezi historiky v řadě jistý již tři závody před koncem sezóny, domů odjížděli ozdobeni nejvýznamnějšími vavříny i František Čečil, který se svým Hakarem získal již druhý titul evropského šampióna a také Lubomír Foral, pro něhož je zisk titulu mistra Evropy s historickou formulí MTX 1-02 premiérovou událostí.

Všechny tři vozy, s nimiž čeští jezdci získali tituly ve všech pro letošek obsazených kategoriích, jsou české výroby: nejstarší je jednomístný otevřený sportovní vůz Hakar z padesátých let.

Monopost MTX 1-02 pochází z dílny českého výrobce sportovních vozů MTX a všechny její modifikace patřily vždy mezi nejrychlejší formulové vozy na českých a slovenských závodních okruzích i kopcích.

Legendární Škodu 130 RS jistě není třeba nijak představovat, dlouhodobě nejúspěšnější závodní speciál z českých dílen, jaký se kdy po evropských okruhových, vrchařských i rallye tratích proháněl.

Rok 2006 tak byl pro české vrchaře velice úspěšným v celé historii závodů Mistrovství Evropy: Kromě tří titulů v historikách Josefa Michla, Františka Čečila a Lubomíra Forala nesmíme zapomenout na druhé místo a vítězství v Trofeji FIA pro Dana Michla v kategorii 1 cestovních vozů (Škoda Octavia), na čtvrtém místě byl klasifikován ještě Vladimír Doubek, (BMW M3). V kategorii 2 sportovních vozů získal čtvrté místo Otakar Krámský a páté nováček sezóny Milan Svoboda.