Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 na českých okruzích

Tým Charouz Racing System se zúčastnil prezentačního testu, který pro své zákaznické stáje uspořádal Mercedes-Benz. Testování se uskutečnilo na francouzském okruhu Paul Ricard a předmětem testování byl zbrusu nový závodní automobil Mercedes-Benz SLS AMG GT3.

Ze stáje Charouz Racing System usedlo za volant Mercedesu pět jezdců. Těmi byli nejen novopečení mistři České republiky v závodech na okruzích Tomáš Kostka a Rakušan Lukas Lichtner-Hoyer, ale také Petr Charouz, slovenský závodník Ján Daniš a Jakub Knoll.
Každý z pětice pilotů měl k dispozici v součtu deset měřených kol, což bohatě stačilo na základní seznámení s novým vozem, jenž v příštím roce rozšíří stávající flotilu závodních speciálů Charouz Racing Systemu. Český tým bude v sezoně 2011 nasazovat tři Mercedesy-Benz SLS AMG GT3, když dva z nich budou působit v šampionátu FIA GT3 a jeden v seriálu Mistrovství České republiky.
Nové přírůstky však do Čech dorazí koncem února, protože finální vývoj Mercedesu-Benz SLS AMG GT3 ještě nebyl úplně dokončen. Sportovní divize německé automobilky bude na jeho vylepšení pracovat mimo jiné i při 24hodinovém závodě, který se pojede v Dubaji v lednu příštího roku.


JL, 29.11.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar