Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

McRae nahradí zraněného Loeba

Pád z horského kola a následná zlomenina pravé ruky Sebastiena Loeba způsobily, že boj o titul mistra světa v rallye je nečekaně otevřený. Jedna nešťastná náhoda otevírá tak najednou šanci Marcusi Grönholmovi a Fordu.

 

Loeb i Citroën mohou jen doufat, že ve zbývajících čtyřech soutěžích při nich budou stát všichni svatí. Zatímco Loeb se podrobil operaci a začíná s intenzivní rehabilitací, šéfové týmu Kronos a Citroën začali hned hledat odpovídající náhradu ke dvěma stávajícím jezdcům Sordovi a Ponsovi. A našli.

Pro Rallye Turecko (13. až 15. října) angažovali Colina McRae, mistra světa z roku 1995 a vítěze 25 světových rallye. Ten už v týmu Citroën působil v roce 2003, takže Xsaru WRC zná. Po vypršení smlouvy se však jen dvakrát objevil v rallye, shodou okolností se Škodou Fabia.

Vzhledem k neúčasti Loeba má Grönholm v případě výhry snížit ztrátu o 10 bodů na 25. Francouzi by k titulu stačilo již jen pět bodů.

Za současné situace musí Grönholm vyhrát všechny čtyři soutěže a Loeb vybojovat alespoň v poslední soutěži pět bodů, aby se dostali na rovnost bodů i stejný počet osmi prvních míst. Potom by o mistru světa rozhodovala druhá místa.

V soutěži značek vede zatím Citroën o pouhých sedm bodů před Fordem, ale ve hře zůstává stále ještě 72 bodů. Už v Turecku však může oslabený francouzský tým přijít o vedení.

Ovšem světový šampionát končí až v cíli poslední rychlostní Rallye Welsh třetího prosince. Do té doby zůstává vše otevřené.

 

JL, 4.10.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar