Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati se vrací do šampionátu GT

Maserati je zpět. Na závodním okruhu Autodromo Varano de’ Melegari proběhl okruhový debut supersportu GT2, vozu, jenž symbolizuje návrat k automobilovým závodům. Shakedown na tomto parmském okruhu předznamenává řadu událostí, která vyvrcholí oficiálním odhalením vozu na konci června v Belgii u příležitosti věhlasného závodu 24 hodin ve Spa.

Značka Maserati je připravena oživit vzpomínky na účast ve vzrušujících šampionátech GT se svým novým vozem zkonstruovaným tak, aby navazoval na vynikající výsledky svého předchůdce, slavného a vítězného Maserati MC12. Jeho konstrukce je mistrovským dílem, synonymem pro vynikající a úchvatné výkony mezi mantinely, a je oslavou návratu značky Maserati na závodní okruhy.

Maserati GT2, přebírá od modelu MC20 vynikající motor Nettuno V6 s výkonem 463 kW/630 k naladěný na vyšší výkon.

Nejvýznamnější technické specifikace zahrnují zbrusu novou patentovanou technologii MTC (Maserati Twin Combustion) založenou na motorech F1, ultralehkou centrální skořepinovou konstrukci z uhlíkových vláken – což je vynikající řešení k dosažení dobrého poměru hmotnosti a výkonu – a lehkou celokompozitní karosérii využívající v co nejvyšší míře aerodynamických prvků ke zlepšení přítlaku a současně k dosažení co nejlepší efektivity, co se týče aerodynamického odporu. Velká pozornost byla věnována správnému vyvážení aerodynamického zatížení. Zatímco spodní část vozu byla speciálně uzpůsobena pro funkci ve spojení s předním splitterem a zadním křídlem (stavitelným); karoserie umožňuje rychlou demontáž za účelem výměny komponentů vozu; podvozek se vyznačuje vysokou tuhostí v krutu a ohybu.

Posilovač řízení je plně elektrický. Veškeré součásti zavěšení a odpružení jsou ve speciální závodní verzi - přední i zadní tlumiče a příčné stabilizátory jsou stavitelné. Podobně je tomu i s elektronickou výbavou. Šestistupňová závodní převodovka se sekvenčním řazením ovládaným pádly pod volantem a elektrický otočný volič řazení evokují emoce nabité adrenalinem.

Přístrojová deska z uhlíkových vláken a do ní integrovaný 10” displej umožňují intuitivní ovládání a dodávají interiéru futuristický vzhled, který podtrhuje karosérie v barvě a vzoru Maserati Corse (Blu Infinito).

Maserati GT2 je klenotem mechanického inženýrství plným průlomových a inovativních technických řešení, jehož futuristický, minimalistický a skulpturální interiér ladí s extrémními linkami karosérie. Vůz je určen závodním týmům a gentlemanským řidičům, kteří se zúčastní šampionátu GT2.

Tento monopost s krytými koly je výsledkem úžasné synergie mezi zaměstnanci firmy Maserati a avantgardním designem a stylem. Ten byl vždy poznávacím znakem této italské značky, který se vyznačuje nezaměnitelným nádechem luxusu i tam, kde silnice přechází v závodní dráhu.
Andrea Bertolini, zkušební řidič Maserati, poznamenal: „Prvních několik dní je vždycky jedinečných, tím spíš pro mě, který jsem měl to štěstí přivést Maserati k úspěchu ve světovém šampionátu GT1, kde jsem získal čtyři tituly. Nyní se na okruhy vracíme s dalším vynikajícím vozem. Máme za sebou spoustu zkušebních jízd a první zpětná vazba vypadá pozitivně. Posadit se znovu za volant GT bylo skutečně vzrušující a u všech zúčastněných bylo vidět velké nadšení a motivace. Zaměřili jsme se na vývoj produktu, který nejenom, že obstojí ve srovnání s konkurencí, ale bude také ideálním vozem pro naše gentlemanské řidiče, co se týče ovládání, pohodlí a výkonů. Chceme, aby v našem voze zažívali jedinečný pocit. V posledních několika měsících jsme intenzivně pracovali na simulátoru díky nasazení celého fantastického týmu. Rád bych jeho členům poděkoval, nejpozitivnější je, že podle těchto prvních několika dnů to vypadá, že se pomalu blížíme do cíle. Než však budeme připraveni vrátit se na okruhy, čeká nás ještě řada náročných testovacích dnů.“PR 11.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar