Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Martin Prokop opět míří do světa

Letošní rok bude pro Martina Prokopa třetí sezonou v řadě v juniorském světovém šampionátu JWRC, opět s Citroënem C2, s nímž zvítězil v Katalánské rallye. V nastávající sezoně si jihlavský mladík klade mnohem vyšší cíle, čemuž podřídil i výběr juniorských soutěží.

V loňském roce otevíral tým Jipocar Racing juniorskou sezonu ve Švédsku, kde se mu však příliš nedařilo. Proto se z neúspěchu poučil a letošní sezonu zahájí posádka Martin Prokop a Jan Tománek až na druhém podniku JWRC v Portugalsku.
„O vynechání Norska jsem dlouho nepřemýšlel. Citroën Sport nemá nastavení na sníh, loni jsme se vinou podmínek potýkali s řadou těžkostí a případný bodový zisk by znamenal hodně úsilí, testů a s tím spojených finančních prostředků,“ vysvětlil volbu Martin Prokop.
Proto vstoupí do juniorského šampionátu až v Portugalsku, které bude pro všechny účastníky zcela nové. „Vůbec nevíme, co od tamních tratí můžeme očekávat, ale na šotolině spíše než o rychlost půjde o taktiku a spolehlivost, což se ukázalo již vloni. Rallye na šotolině byly vždy velkou loterií. Proto se těším na druhou polovinu sezony a trojici soutěží na asfaltu. Na nich chceme bojovat o nejvyšší příčky a rádi bychom navázali na loňské výsledky.“
Juniorská konkurence Martina Prokopa je zahalena tajemstvím. Tovární tým Suzuki se chce soustředit na vývoj vozu specifikace WRC, ani Citroën Sport by neměl nasazovat „své“ posádky. „Od Citroënu jsem dostal odpověď, že vzhledem k vypsání C2 Junior Cupu (vítěz JWRC s vozem francouzské značky se může v roce 2008 těšit na dva starty s WRC) nechtějí nikoho zvýhodňovat. Všechny týmy s Citroëny by tak měly mít srovnatelné podmínky,“ řekl Martin Prokop.
Rok 2007 bude pro Martina Prokopa třetí sezonou v řadě v juniorském šampionátu. Za volantem Citroënu loni obsadil deváté místo, když se blýsknul senzačním prvenstvím v Katalánsku. Letos má v plánu následující soutěže:

30.3. – 1.4. Rally Portugal
18. – 20. 5. Rally d´Italia Sardinia
3. – 5. 8. Neste Rally Finland
17. – 19. 8. Deutschland Rally
5. – 7. 10. Rallye de France
12. – 14. 10. Rally Catalunya

Ač je termín Portugalské rally stanoven až na přelom března a dubna, posádka nebude v úvodu roku zahálet. Již v polovině ledna se pokusí obhájit vítězství ve třídě A6 na Rally Monte Carlo (s Citroënem C2). „O víkendu jsme absolvovali dvoudenní test v Bělé, ale přípravě nepřálo počasí a stejně jako na celém území chyběl sníh či led. Přesto jsem si vyzkoušel trojici variant nastavení podvozku, dále i jízdu na pneumatikách s úzkými i širokými hřeby.,“
Rušno bude mít Martin Prokop také v únoru, kdy se postaví na start Švédské i Norské rally s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. „Ve Švédsku pojedu o body do produkčního šampionátu, v Norsku pak jako soukromník. Věřím, že to bude cenná zkušenost,“ uvedl. V průběhu roku není vyloučen ani další světový start Martina Prokopa s produkční čtyřkolkou.

JL, 10.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar