Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MOGUL Test Rally ovládl junior Petr Semerád

První příležitostí, kde se mohla česká rally špička opět vrátit za volanty soutěžních vozů, byl sobotní MOGUL Test Rally v Sosnové. Kvalitně obsazený závod byl vzhledem k probíhajícím opatřením celý situovaný do prostor zdejšího autodromu a proběhl jen za omezené účasti diváků, kteří byli dopředu registrováni.

Pořadatelé připravili celkem tři rychlostní zkoušky okruhového charakteru, které obsahovaly jak rychlé, tak pomalé a technické pasáže. Trať soutěže byla hodně poznamenána deštěm, který zkrápěl trať autodromu během pátečního shakedownu, ale i v průběhu sobotního závodu. Volba pneumatik tedy měla velmi zásadní význam.

S nestálým povrchem a s úskalími okruhové trati si poradila nejlépe posádka Petr Semerád – Filip Šindelář se Škodou Fabia R5 evo. Talentovaný junior Semerád za sebou dokázal nechat mnohem zkušenější soupeře, které tvořila téměř kompletní domácí rally špička. Petru Semerádovi k úspěchu kromě mladické dravosti jistě pomohla i dokonalá znalost místní tratě, když právě na Autodromu v Sosnové získával své první závodnické zkušenosti.

Na druhém místě po třiceti ostrých kilometrech dorazila posádka startující s vozem Volkswagen Polo GTi R5 tvořená dvojicí Vojtěch Štajf – František Rajnoha. Zkušený Štajf dokázal se staronovým spolujezdcem, že je dobře připravený na start nové sezony v rally, když za rychlým Semerádem zaostal jen o 2,8 vteřiny.

Třetí příčku v Sosnové vybojovala nově vytvořená posádka Martin Vlček – Karolína Jugasová, kteří se svým Hyundai i20 R5 dojeli do cíle se ztrátou 11,1 vteřiny na nejrychlejší posádku.

MOGUL Test Rally Sosnová byla okořeněna také exhibiční účastí Martina Prokopa, který v pátek předvedl svůj dakarský speciál Ford F-150 Raptor a v sobotu v exhibiční jízdě Ford Fiesta RS WRC. Úřadující rally šampion Jan Kopecký, který v Sosnové absolvoval první soutěž s novým spolujezdcem Janem Hlouškem, bohužel ve druhé rychlostní zkoušce poškodil pneumatiku a díky penalizaci po defektu do cíle dojel až jako šestnáctý.

Sobotní MOGUL Test Rally Sosnová dala první příležitost domácím soutěžním jezdcům k porovnání výkonnosti a byla dobrým testem před úvodní soutěží Autoklub mistrovství České republiky v rally, kterou bude červencová Rally Bohemia. Ta ve svém úvodu také zavítá na autodrom v Sosnové u České Lípy. Více informací najdete na www.autodrom.cz


PE 22.6.2020

O závodě informoval mj. také fiaerc


https://www.fiaerc.com/erc-junior-semerad-posts-a-post-lockdown-win-in-czech-republic/?fbclid=IwAR3J8VNm7JKt2cpFx2mYK2pMd0evYa-tx70Rj5E3CH_6U_8EdTjOs63K_ps
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar