Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ME ZAV - Petr Trnku druhý v Portugalsku

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

Portugalská trať přináší mnohá úskalí, ale Petrovi vyloženě sedí, letos na ní startoval už popáté. „Rampa da Falperra je krásná, ale náročná na motor a techniku. Je velmi rychlá a hodně na srdíčko,“ popisuje Petr Trnka a dodává: „jedna pasáž vede z kopce a v nejrychlejších úsecích dosahujeme maximální rychlosti za hranicí 250 kilometrů v hodině. Tomu pochopitelně musíme přizpůsobit nastavení. Z konečného výsledku jsem nadšený, připsal jsem maximální počet bodů a v naší skupině držím prozatímní první místo. Následující Al Fita ve Španělsku bude mít úplně jiný charakter. Je o poznání techničtější a má mnohem více zatáček. Musíme přenastavit podvozek, aero i převodovku. Tahle trať na naše auto není úplně ideální, ale to uvidíme už o víkendu.“


1.MerliOsella FA303:34.505
2.TrnkaNorma M20 FC3:40.880
3.HinOsella FA 303:43.396
Do Portugalska se kromě Petra Trnky vydal ještě Jiří Ošmera s vozem VW Scirocco, pro zranění ruky se krátce před odjezdem musel omluvit David Dědek. Na pátém místě skončil Miloš Beneš.Už o tomto víkendu pokračuje Mistrovství Evropy v závodech do vrchu třetím podnikem Subida al Fito ve Španělsku. Mnoho špičkových jezdců, včetně Fagioliho se letos v ME neobjevili, uvidíme, jestli se některý přihlásí na Ecce Homo.


JK + JL 12.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar