Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ME Nová Paka - Kobras přijel, viděl a vyhrál

Evropským závodem v pověstné Štikovské rokli u Nové Praky vstoupil letošní autokrosový šampionát do druhé poloviny. Domácí závod přinesl českým barvám jedno vítězství (Novotný), dvě druhá místa (Nikodém, Výborný) a jedno třetí (Bartoš). V nejsilnější Super Buggy vyhrál letos počtvrté Bernd Stubbe.

Buggy 1600

K pátému evropskému dějství se sjelo na sto třicet jezdců, kromě autokrosové špičky i řada jezdců, kteří v Evropě pravidelně nestartují. Jedním z nich byl rakouský jezdec René Kobras v divizi Buggy 1600. Kde se vzal, kladli si otázku diváci, dosud o něm nebylo vidu ani slechu. Přijel, viděl a vyhrál. Začal nenápadně, první trénink dvanáctý, druhý trénink třetí, v rozjížďkách nejdříve druhý, pak dvakrát první, vyhrál semifinále a do první řady finále se postavil mezi Petra Nikodéma a Milana Vaňka. Traduje se, že kdo nejel Novou Paku, ten nemůže vyhrát. René Kobras tradici narušil. Od startu vyrazil jako střela a ujal vedení. Sedm kol za ním kroužil Petr Nikodém, ale nakonec, než aby bojoval o vedení, tak se soustředil na udržení pozice. Třetí příčku vybojoval Milan Čmoudík Vaněk. Na páté místo se z předposlední řady propracoval Francouz Vincent Mercier, jeden z favoritů ME a z poslední řady dojel šestý Víťa Nosálek.


Buggy 1600

1.Kobras 34
2.Nikodém 28
3.Vaněk 30
4.Pähler 26
5.Mercier 16
6.Nosálek 15


Průběžné pořadí

1.Nikodém 130
2.Vaněk 127
3.Mercier 116
4.Wibbeler 100
5.Holzleitner 78Super Buggy

V Super Buggy vládli rozjížďkám čeští jezdci, Jakub Kubíček vyhrál všechny tři, Radek Jordák dvě, David Horák jednu a dvakrát byl druhý (zvláště souboj s Bernd Stubbem byl plný adrenalinu), Martin Horák vyhrál jednu a dvakrát skončil druhý. Teprve pátý skončil Bernd Stubbe (1-3-2) a za ním Ervins Grencis (1-2-3). Jak se ale později ukázalo, nic tyto výsledky neznamenaly. Jak říká Petr Nikodém, závody začínají až v semifinále a má pravdu.
První semifinále bychom mohli označit klidně za finále, na startu se sešli Kubíček, Stubbe, Anacleto, Bartelen, Keřka, Callaghan – co jméno to pojem. Nejlépe odstartovali Stubbe, Anacleto a Kubíček, který se brzy dostal na druhou příčku a zkoušel předjet i Stubbeho. Jenže chyboval, narazil do svodidla a s poškozeným vozem skončil. Další rány dostal od Anacleta a Bartelena, kteří neměli šanci se vyhnout. Vyhrál Stubbe před Keřkou a Callaghanem. Pátým místem si pojistil finále David Horák, v jehož buggy byl sériový motor. Druhé semifinále vyhrál jasně Jordák před Grencisem a Hrubým.

Do první řady finále se tak postavili Stubbe, Jordák a Grencis, za nimi Keřka s Hrubým a až do poslední řady Horák. Do čela šel hned Stubbe, když Jordák musel vzdát po kontaktu se svodidlem a lépe nedopadl ani Hrubý. Na druhém místě kroužil Grencis a z „chvostu“ pole se prodral Horák až na třetí místo. Dojel si tak pro životná výsledek. Asi mu jízda svědčí, protože také v semifinále si pojistil postup z poslední řady. Z předposlední řady se probojoval na čtvrtou příčku Terry Callaghan, vítěz předchozího závodu v Matschenbergu.Super Buggy

1.Stubbe 31
2.Grencis 26
3.Horák 23
4.Callaghan 18
5.Keřka 16
6.Grasselli 15


Pořadí ME


1.Stubbe 164
2.Grencis 107
3.Anacleto 103
4.Kubíček 92
5.Jordák 89Touring autocross

V divizi Touring autocross si bohužel vytáhl Černého Petra domácí Václav Fejfar. Diváci, a přišlo jich v neděli sedm až osm tisíc, se úřadujícího šampiona bohužel nedočkali. Už ve volném tréninku praskl blok motoru jeho fabie byl konec. I když Ladislav Brožek ihned nabídl svůj náhradní motor, tak vzhledem k jiné generaci jej nebylo možno použít. Motor si tak odvážel pan Callaghan do Holandska a Vaškovi Fejfarovi přibyly další starosti. Letos už podruhé. A tak jsme se duelu Furaškin - Fejfar nedočkali, snad v Přerově. Matvej Furaškin v Nové Pace jen potvrdil svůj talent a vyhrál rozjížďky i finále s naprostou převahou. Druhý dojel Otakar Výborný s Mitsubishi a třetí Jan Bartoš se Škodou Fabia, na kterého se snažil dostat Jan Brožek, novopečený otec Viktorky. Blahopřejeme.


Touring Autocross

1.Furaškin 35
2.Výborný 31
3.Bartoš 26
4.Brožek 25
5.Hennersdorf 24


Průběžné pořadí

1.Furaškin 173
2.Výborný 141
3.Hennersdorf 103
4.Bartoš 95
5.Červený 95
6.Fejfar 94Junior Buggy

Dvaadvacet jezdců se postavilo na start v Junior Buggy, včetně osmi českých jezdců. První semifinále ovládli sourozenci Bart a Chantal van Der Puttenovi před dvojící Medlik a Kindl. V druhém semifinále si Novotný poradil se zahraniční konkurenci, zatímco Švorc a Duřt zůstali před branami finále. Ve finále vyrazili nejlépe sourozenci Puttenovi před Novotným, který se nedal a během dvou kol předjel Chantal. Pak zaútočil i na Barta a k radosti diváků zvítězil. Krásné čtvrté místo vybojoval Ondřej Medlík.


Junior Buggy

1.Novotný 34
2.Bart von Putten 32
3.Chantal von Putten 28
4.Medlík 24
5.Jaspers 19


Průběžné pořadí

1.Bart van der Putten 167
2.Novotný 162
3.Jaspers 111
4.Chantal van der Putten 111
5.Bracho 86
6.Kindl 82J.Lasík 9.7.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar