Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ME AK Přerov - Nikodém, Peters, Florián

Šestý závod evropského šampionátu v autokrosu zavítal o víkendu do Údolí mamutů u Přerova, do konce zbývají ještě tři závody ve Francii, Itálii a Španělsku. A ani v jedné z divizí není nic rozhodnuté.

Nikodém, Antony

Nikodém, Antony

Horák, Nikodém, Stubbe

Horák, Nikodém, Stubbe

Stubbe

Stubbe

Horák

Horák

Antony

Antony

Bartoš

Bartoš

Peters, Novotný, Jaspers

Peters, Novotný, Jaspers

Peters

Peters

Florián

Florián

Enge

Enge

Enge

Enge

Zatímco v sobotu se závodilo za sluníčka, tak neděle přinesla změnu počasí o sto stupňů. Místo suchého povrchu bahno a dopolední přeháňky a mrholení vystřídal v závěru déšť. Naštěstí se nevyplnily předpovědi, že v Olomouckém kraji lze očekávat vytrvalý i přívalový déšť. V tom případě by se jílovitá trať stala prakticky nesjízdná.


Super Buggy


Evropská účast byla v divizi Super Buggy (18) i Buggy 1600 o něco slabší než v Nové Pace, ale na startu nechyběl žádný z favoritů. Naopak divize Super Buggy se rozšířila o Tomáše Engeho, který využil nabídky společnosti Marat Engineering a odbyl si svoji autokrosovou premiéru. K překvapení všech vyhrál první trénink ped Grencisem a Stubbem, v druhém skončil třináctý, což mu vyneslo třetí celkový čas za Grencisem a Nikodémem.

Jeho cílem bylo finále, což se mu nakonec se štěstím podařilo. V první rozjížďce byl čtvrtý, v druhé pátý a ve třetí nestartoval, protože bylo třeba opravit zavěšení pravého zadního kola po kontaktu s betonovým svodidlem. Celkově byl po rozjížďkách desátý, což znamenalo postup do semifinále, v němž vybojoval čtvrté místo při pěti postupujících. Tím měl plán splněný. Ve finále, které se jelo už za deště, a na hodně rozbahněné trati vybojoval osmé místo.

Ale vraťme se na špici závodů. Od začátku se dařilo Petru Nikodémovi, který v současné době disponuje nejkvalitnější technikou a jeho tým neponechává nic náhodě. I když vyhrál první rozjížďku tak v noci měnili mechanici motor. V neděli vyhrál další dvě rozjížďky, když si s přehledem poradil se Stubbem. Vyhrál i semifinále před Horákem a Feuilladem, v druhém byl nejrychlejší Stubbe po pěkném souboji s Antonym a třetím Bartošem.

Bylo jasné, že pokud bude Nikodémovi fungovat stroj, tak nic nestojí v cestě, aby vyhrál už třetí letošní závod. Od startu vypálil nejlépe sledovaný Antonym a postupně na zvyšoval náskok na Stubbeho, který záhy předjel Antonyho. Během dvou kol měl už Nikodém takový náskok, že si jen hlídal pozici a také Stubbe vsadil už jen na jistotu. Třetí místo vybjoval Horák, který právě na této trati měl před dvěma roky ošklivou nehodu. Svůj den neměl Grencis, který druhou jízdu nedokončil, ani v třetí se mu nedařilo, v semifinále tak tak postoupil čtvrtým místem do finále, které pro něj skončilo hned po startu.1.Nikodém
2.Stubbe
3.Horák
4.Antony
5.Feuillade
6. Bartoš
7.Výborný
8.Enge

Průběžné pořadí

1.Nikodém 207
2.Stubbe 181
3.Feuillade 173
4.Jordák 139
5.Bartelen 136Buggy 1600

V divizi Buggy 1600 se od začátku dařilo Novotnému, vyhrál trénink před Jaspersem, Petersem a Hartmanem, po rozjížďkám byl s dvěma prvními místy včele, vyhrál semifinále, ale ve finále skončilo jeho účinkování po jezdecké chybě při průjezdu do druhého kola. Na čele se mezitím odehrával souboj Peterse s Jaspersem a v tomto pořadí také projeli cíle. Kevin Peters si na své konto připsal třetí letošní vítězství a upevnil si pozici před Jaspersem a Christolem. Ze semifinále nepostoupil Hartman a jeden z favoritů Wibbeler se nedostal ani do semifinále. Jeho výkony v současné době neodpovídají jeho schopnostem.


1.Peters
2.Jaspers
3.Christol
4.Straub
5.RedingPrůběžné pořadí

1.Peters 218
2.Jaspers 149
3.Christol 163
4.Wibbeler 145
5.Novotný 123
6.Struab 123


Junior Buggy

V Junior buggy se utkalo šest našich jezdců proti šesti zahraničním. Rozjížďkami prošli nejlépe Pytloun, Florián, Grencis, Duřt, Feuillade, Šafránek a Pytlounová, která vyhrála úvodní jízdu. V dalších se jí už tolik nedařilo, takže startovala až ze třetí řady. V první se postavili vedle sebe Pytloun, Grencis a Florián. Od startu vyjel nejlépe Pytloun a několik kol držel za zády dotírajícího Floriána, ale neudržel. V polovině jízdy se dostal Florián do čela a z Přerova si odvezl už pátý zlatý věnec v letošní sezoně. Eliška Pytlounová se mezitím ze zadní pozice protloukala startovním pole až se zavěsila za Grencise. Na něj si ale pořádně vyšlápla, nebo spíš vyjela a cílem projela jako třetí. Grencis jun. si to nenechal líbit a po protestu byla diskvalifikována a na třetí příčku se posunul Feuillade. Grencis s poškozeným vozem byl tak klasifikován na šestém místě.1.Florián
2.Pytloun
3.Feuillade
4.Šafránek
5. DuřtPrůběžné pořadí

1.Florián 224
2.Pytloun 196
3.van Asten 158
4.Duřt 158
5.Šafránek 145Cross Car


V nově vzniklé Cross Car Academy Trophy vyhrál Španěl Gayoso Vázquem před Stanislav Brouskem, jediným českým zástupcem. Také v průběžné klasifikaci je po třech závodech pořadí stejné.JL 24.8.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar