Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MČR Ecce Homo se letos uskuteční bez diváků

Za necelých 14 dní se uskuteční první díl seriálu AUTOKLUB Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2021, závod Ecce Homo na zkrácené trati. Ve dnech 24. – 25. 4. 2021 se ve Šternberku pojede zmiňované MČR v závodech do vrchu.

Závod je součástí MČR v závodech do vrchu historických automobilů, Česká Trofej, Mistrovství Slovenska a Mistrovství Zóny střední Evropy v závodech do vrchu historických automobilů.

Pořádající AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK získal výjimku pro pořádání tohoto podniku od Národní sportovní agentury, s povinností splnění podmínek, které vytvořilo MZ ČR. Nejzásadnější změnou je skutečnost, že pořadatel je povinen zajistit nepřítomnost diváků po dobu konání akce. Slabou útěchou je fakt, že se organizátor snaží zajistit online přenos, minimálně ze startovního prostoru, včetně komentáře, kterého se ujme opět skvělý komentátor Roman Krejčí.

Přítomnost diváků nebude možná ani v parkovišti závodních strojů, které bude po celou dobu konání závodu pro veřejnost uzavřeno.

Závod bude probíhat na základě přísných a závazných hygienicko – protiepidemických podmínek. Bude probíhat vstupní filtr do areálu konání sportovní akce, kdy se bude měřit teplota, všichni účastníci, ať už jezdci, mechanici, pořadatelé, musí doložit negativní test ne starší než 48 hodin, organizátor je dále povinen zajistit nošení prostředků k ochraně dýchacích cest v areálu sportovní akce, minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95. Organizátor dále musí zajistit co nejmenší počet přítomných osob a jednotlivá oddělní budou pracovat co nejvíce osamoceně.

V době závodu se nesmí konat žádné slavnostní ceremoniály. Start závodu proběhne bez oficiálních funkcionářů a slavnostní předání cen nebude organizován.

Závodu se zúčastní několik jezdců s novou technikou, kdy bude Ecce Homo jejich prvním ostrým startem. My se budeme snažit k vám dostat co možná nejvíce záběrů a informací z konání závodu, ať už prostřednictvím kamer, online zpráv a především sociálních sítí; sledujte nás na facebooku i na instagramu.

Svůj nový vůz představí již zmiňovaný Petr Trnka, který ovládne Normu M 20 FC. Tento vůz dříve pilotoval Francouz Sébastien Petit

Nový vůz představí slovenský Ján Miloň, který přiveze Škodu Fabii R5 a bude bojovat o body do Mistrovství Slovenska. S novým náčinímstartujei Aleš Mlejnek, který představí Normu F 20. Naposledy na Ecce Homo startoval se svou Glorií.

Mezi přihlášenými nechybí Miloš Beneš s Osellou FA 30, Roman Švorc s Lucchini P3, Libor Neckář s Ligierem JS 53 Evo 2 nebo Zdeněk Chudoba s Normou F 20.

V cestovních vozech se můžeme těšit na Dana Michla s Lotusem Elise, Tomáše Vavřince s Mitsubishi Lancer Evo IX, Ivo Krampotu s krásným BMW M3 E36, Martina Jermana s Lamborghini Huracan GT3 nebo Igora Drotára se Škodou Fabií WRC.

Je to úplně poprvé, kdy organizátor žádá vás, všechny diváky a fanoušky, abyste zůstali doma. Nečiní to pořadateli radost, protože závody bez diváků jsou smutné, zejména pro samotné jezdce, ale byla to jediná možnost, jak závod uskutečnit. Děkujeme za pochopení.
Věříme, že se všichni sejdeme na 40. ročníku Mistrovství Evropy Ecce Homo, ve dnech 28. – 30. 5. 2021.


Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
14.4.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar