Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

LAK Rallye Plzeň se vrací včetně Pecha s Uhlem a Pecha se Šimkem

Po více jak třiceti letech se opět pojede Rallye Plzeň. Tehdy hodně oblíbená soutěž zanikla v roce 1990 a obnovení se dočkala až nyní. Pořadatelům se dokonce podařilo ji vrátit na rychlostní zkoušky, které se dříve jezdily a připravili tak pro posádky atraktivní a těžký charakter tratě.

EuroOil team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem nebude při této motoristické události v jejich rodném městě chybět. ,, Na Rallye Plzeň jsem byl prvně jako 11 letý kluk, když jsem v roce 1987 dělal mechanika Standovi Šelmátovi. Táta mě posadil k nim do doprovodu a já dostal za úkol mýt přední okno. Tenkrát byl ještě servis za každou RZ a mechanici při přejíždění z vložky na vložku jeli mezi sebou „své“ vlastní závody, aby stíhali další stanoviště. Byl to strašný fofr pokaždé najít správné místo co nejblíže za cílem RZ. Rozbalit servis, připravit gumy, rychlohever, benzin, pak přiletěl roztopený závoďák, který nepopsatelně hezky voněl. Mechanici se na něj vrhli a sotva se mi povedlo umýt mouchy z okna už se vše zase balilo a pospíchalo dál. Ta atmosféra mě naprosto pohltila. Jen jsem tenkrát nevydržel do cíle a někdy kolem jedenácté v noci usnul mezi pneumatikami,“ vypráví Václav Pech jun.


EuroOil team se rozhodl startovat na Rallye Plzeň především v rámci tréninku. Jeho posádka má za poslední rok odjeto méně ostrých kilometrů a domácí závod se k tomuto účelu hodil nejvíce. „Původně jsme to v plánu neměli, a ani dalších rallysprintů se letos neúčastníme. S tou myšlenkou přišel táta a já to s nadšením přivítal. Při jeho vyprávění o Plzni, jaké měla krásné rychlostky, že některé se zase pojedou, a jak na tu dobu vzpomíná, mě napadlo přihlásit posádku Ing.Václav Pech – Ing.František Šimek alespoň do Rallye pravidelnosti s veteránským Favoritem.
Startovní listinu tak jeden Pech otevírá a druhý Pech uzavírá, “ říká s úsměvem ten mladší.

Jednodenní Rallye Plzeň startuje v sobotu 5.června v 9 hodin. v Plzni „U Zvonu“. Na posádky čeká osm rychlostních zkoušek s délkou73 kilometrů. Cestu k úspěchu budou chtít Pechovi znepříjemnit třeba Filip Mareš se Škodou Fabia Evo Rally2. Na startu se dále objeví Martin Vlček s Hyundaiem i20 R5, Roman Odložilík nebo po delší době Václav Kopáček, oba se škodovkami. Do Plzně se chystá i kompletní rodina Semerádů, nejmladší Petr s Fabií R5, Martin s Mitsubishi Mirage Open N, otec Josef s Mitsubishi Lancer.


Soutěž je rovněž započítaná do České Trofeje historických automobilů, kde se mezi 13 posádkami představí například Vlastimil Neumann s Fordem Escort Cosworth nebo Jiří Káňa s Fordem Sierra Cosworth.

První posádka projede cílem opět „U Zvonu“ v 17:00hod.


PR + JL 2.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar