Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kopecký s Dreslerem prakticky již mistry světa

Týden z říše snů zažili čeští fandové automobilového sportu. Minulý víkend vybojoval Patrik Hájek titul mistra světa v motokárách a Lukáš Vojáček vybojoval se Subaru Impreza evropské zlato v kopcích. Evropské tituly získali o víkendu ještě Petr Nikodém a Václav Fejfar v autokrosu a tovární dvojice Jan Kopecký a Pavel Dresler jsou jen prakticky již mistry světa v rallye ERC2.

Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler vítězstvím na Turecké rallye, která je 10. ze 13 soutěží mistrovství světa, učinila velký krok směrem k zisku titulu mistrů světa v kategorii WRC 2. Matematicky by je mohli předstihnout pouze týmoví kolegové Pontus Tidemand a Jonas Andersson. To znamená, že jezdecký titul připadne v každém případě továrnímu jezdci ŠKODA. Tým ŠKODA Motorsport navíc již po čtvrté v řadě získal mistrovský titul v hodnocení týmů, a to tentokrát s předstihem tří soutěží (podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA).

Rally Turkey Marmaris 2018 měla pro tovární posádky ŠKODA průběh doslova jako na houpačce. Po pátečním odstoupení Pontuse Tidemanda kvůli poškození jejich vozu ŠKODA FABIA R5 se po dvou defektech v pátek a po sobotních potížích s převodovkou nakonec podařilo Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi vrátit se do čela Turecké rallye a zvítězit v ní. Pro úřadujícího mistra České republiky tedy pokračuje sezóna z říše snů.

Poté, co Kopecký vyhrál v Turecku, již matematicky může získat titul buď on, nebo jeho týmový kolega Pontus Tidemand. Navíc, ŠKODA Motorsport s předstihem tří soutěží získala titul mistra světa v hodnocení týmů. Letošní triumf je již čtvrtým v řadě.

Mezi deset celkově nejlepších posádek, tedy včetně mnohem výkonnějších vozů kategorie WRC, se na Turecké rallye dostala také trojice vozů ŠKODA FABIA R5. Díky tomu byla značka ŠKODA letos v Turecku nejsilnější. Henning Solberg a spolujezdkyně Ilka Minor, kteří nebyli zapsaní do kategorie WRC 2 a jeli s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5, dojeli na senzačním celkovém šestém místě a vyhráli tak ERC2. Druzí, ale zároveň i první mezi zapsanými njezdci WRC 2 Jan Kopecký a Pavel Dresler Tureckou rallye dokončili na celkově sedmém místě, zatímco Chris Ingram/Ross Whittock – obsadili třetí pozici v kategorii WRC 2 a současně dojela na celkově devátém místě.


Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Tento vynikající výsledek je významnou odměnou pro celý tým. Gratuluji Janovi a Pavlovi. Po několika nepříjemnostech ukázali značnou psychickou odolnost a opět podali bezchybný výkon.“

Šťastný byl v cíli také Jan Kopecký: „Velmi děkuji celému týmu, že mi připravil skvělý vůz ŠKODA FABIA R5, který se těmto náročným cestám dokázal postavit. Nyní jsme s Pavlem velmi blízko tomu, abychom korunovali svou letitou spolupráci ziskem mistrovského titulu v kategorii WRC 2.“


Turecké rallye (WRC 2)
1.Kopecký/DreslerŠKODA FABIA R54:17.49,7 h
2.Tempestini/ItuCitroën C3 R5+1.11,9 min
3.Ingram/WhittockŠKODA FABIA R5 +1.56,1 min
4.Kajetanovicz/SzepaniakFord Fiesta R5+2.48,7 min
5.Heller/OlmosFord Fiesta R5+7.41,2 min
Průběžné pořadí WRC 2 (po 10. ze 13. kol)

1.Jan Kopecký (CZ) ŠKODA, 125 bodů

2.Pontus Tidemand (S), ŠKODA, 93 bodů

3.Gus Greensmith (GB), Ford, 55 bodů


Škoda + JL 17.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar