Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Klatovský okruh slaví padesátiny

Při letošní 54. Rallye Šumava Klatovy a 28. Historic Vltava Rallye bude mít speciální postavení rychlostní zkouška Klatovský okruh – na něm se totiž závodí už od roku 1969. I proto se na něm bude konat větší množství doprovodných akcí.

Ve čtvrtek 25. dubna v odpoledních hodinách jistě na klatovské náměstí Míru dostaví velké množství fanoušků motoristického sportu, poprvé tam totiž budou mít možnost uvidět alespoň některé z účastníků 54. Rallye Šumava Klatovy a 28. Historic Vltava Rallye. Na programu tam totiž bude tradiční slavnostní představení vybraných závodníků, a protože do startu bude zbývat ještě téměř 24 hodin, bude to možná poslední šance vyzvědět na nich zajímavosti předtím, než je postihne předstartovní nervozita. Stejně jako loni, budou poté jezdci k dispozici i fanouškům na autogramiádě ve stanu nedaleko rampy. Program na náměstí začne už kolem šestnácté hodiny, závodní vozy dorazí mezi osmnáctou a jedenadvacátou. Až všichni závodníci opustí slavnostní rampu, uzavře program ohňostroj, poté i hudební produkce skupiny Pilsen Queen Tribute Band.

Účastníci evropského šampionátu mají už ve čtvrtek na programu i administrativní a technické přejímky, které na účastníky našeho mistrovství čekají v pátek dopoledne. To už se ale vozy zároveň budou prohánět na shakedownu, tedy testovací rychlostní zkoušce v blízkosti Janovic, kde budou zahraniční jezdci mít mnohdy poprvé možnost otestovat své vozy na českých tratích.

Pro naše závodníky bude shakedown jakýmsi zahřívacím kolem před vlastní soutěží. Po poledni ale už začne i program na Klatovském okruhu, na kterém se kromě soutěžících letos představí i účastníci exhibičních jízd v rámci vzpomínky na pana Zdeňka Křivohlavého, který nás vloni bohužel opustil. Na okruhu se objeví s formulemi MTX 1-01 například bývalý excelentní vrchař Jiří Voves, pořadatel Veteránského Sosnění Tomáš Pavlík, Katka Trojanová. Jan Profeld projede s formulí 3 právě po Zdeňku Křivohlavém. Syn Karla Jílka představí první spider MTX 2-01, Stanislav Kafka nebude chybět se Škodou 200 RS. Viceprezident Autoklubu ČR pan František Čečil pojede se svým Hakarem atd. Od 14 hodin se bude nač dívat.

V jejich rámci bude možné spatřit pestrou škálu historických závodních i soutěžních vozů, pamětníci si tak budou moci připomenout i skutečnost, že na okruhu se před několika desítkami let konaly i závody právě takových strojů. Naopak úplnou novinkou současnosti jsou rychlé traktory, jeden takový nám na okruhu předvede i účastník dakarské rallye Martin Macík.

Exhibiční jízdy se budou konat vždy předtím, než vypukne ta opravdová vřava a klání o vteřinky a také cenné body do evropského i domácího šampionátu v rallysportu. Převedeno do řeči čísel - všech těchto atrakcí se dočkáme kolem čtrnácté a pak kolem devatenácté hodiny. Právě na Klatovském okruhu budeme mít také pro páteční den jedinou možnost sledovat i účastníky doplňkové 5. Rallye Šumava Legend, jejichž čas přijde zejména na sobotních rychlostních zkouškách.


Karel Špaček, tiskové středisko
JL
24.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar