Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kamiony i Nascar s Mostě bez diváků

Vzhledem k nejasné situaci kolem nemoci covid-19 a opatřením vlády proti jejímu šíření rozhodlo vedení společnosti AUTODROM MOST o zastavení prodeje vstupenek na stěžejní závodní víkendy.

Jedná se o mezinárodní mistrovství supersportovních vozů se základnou v Německu ADAC GT Masters, evropskou závodní sérii OMV MaxxMotion NASCAR Show a evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix.

Mostecký závod ADAC GT Masters, jenž se měl jet 15. až 17. května, je definitivně zrušený. OMV MaxxMotion NASCAR Show se po dohodě s promotérem přesouvá z červnového termínu na víkend 13. až 15. listopadu. Czech Truck Prix by se pak měl uskutečnit podle plánu 28. až 30. srpna, a to jako zahajovací podnik letošní sezony. Vše ale zatím nasvědčuje tomu, že oba závody se budou muset obejít bez divácké kulisy.

„Povolený limit počtu osob na sportovních akcích to bohužel neumožňuje. A i kdyby se maximální hranice do zahájení obou podniků výrazně posunula, nebude nám to stačit. Velmi obsáhlý je totiž počet lidí tvořený závodními a organizačními týmy, zdravotní a bezpečnostní službou, komisaři či traťovými komisaři. Pro diváky tak zbývá zanedbatelný počet míst. To je důvod, proč jsme prodej vstupenek zastavili,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Fanoušci, kteří již vlastní vstupenky na zrušený závod ADAC GT Masters, mohou žádat o vrácení peněz tam, kde vstupenky zakoupili. Pokud je objednali prostřednictvím webové stránky mosteckého autodromu, mohou se obrátit na provozovatele sítě Colosseum Ticket, více zde. „Kdo nebude chtít vstupné vrátit, podpoří autodrom v nelehké ekonomické situaci způsobené nezaviněným omezením provozu. Zakoupené vstupenky na závod série NASCAR a závod Czech Truck Prix zůstávají zatím v platnosti,“ upřesnila Svobodová.

PS redakce. Nevíme, jestli rozhodnutí odjet závody koncem srpna a v listopadu není trochu předčasné, vzhledem k tomu, jak vláda a ministři neustále mění nařízení.


PR Most 28.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar