Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

KONTAKT ŠKODA TEAM s Věroslavem Cvrčkem v Mistrovství ČR

Díky úzké spolupráci firmy KONTAKT se společností Škoda ČR vznikl nový dealerský tým pro mistrovství ČR v rally 2021. Posádka Věroslav Cvrček – Tomáš Prokorát bude startovat s vozem Škoda Fabia Rally2, kterou bude technicky zajišťovat přípravce Rexteam.

{*4]

Firma KONTAKT je velmi významný prodejce vozů Škoda na Turnovsku, Železnobrodsku a v přilehlém okolí. Zákazníkům nabízí i odborný autorizovaný servis a prodej náhradních dílů a příslušenství. Dále provozuje síť čerpacích stanic KONTAKT.


Věroslav Cvrček začínal s motoristickým sportem v seriálu amatérských závodů do vrchu Car Winter Cup. Později začal jezdit rally s vozem Škoda Felicia Kit Car. Po několika startech v sezoně 2008 se v následujícím roce zaměřil na Mistrovství Slovenska, kde získal titul Juniorského mistra. Tento úspěch napomohl k přestupu do vozidla nejvyšší kategorie – Škoda Octavia WRC. Sezona se skládala z různých startů v zahraničí, kde největším úspěchem bylo třetí místo při Thuringen Rally v Německu.


V sezoně 2011 pokračoval se stejným vozem v MČR rallysprintů, při Rally Vysočina vylepšil své nejlepší umístění druhým místem absolutně. Stejný výsledek zopakoval ještě při Thuringen Rally 2013 s Fabií Super 2000 a Rally Košice s vozem Škoda Fabia R5.
V sezonách 2016-2019 bylo pro Věroslava prioritou Mistrovství Slovenska v závodech do vrchu s vozem Fabia RS2000 za tým L Racing, kde se mu podařilo získat titul absolutního mistra Slovenska v roce 2018 a 2019.


KONTAKT ŠKODA TEAM se bude prezentovat na mistrovských soutěžích a také plánuje připravit zajímavé akce nejen pro motoristické fanoušky. Akce se budou konat nejen na autosalonu KONTAKT v Turnově, ale i na vybraných čerpacích stanicích KONTAKT a případně na dalších společenských akcích v okolí Turnovska. Zde se budete moci těšit na vystavené soutěžní vozidlo Škoda Fabia Rally2, posádku Cvrček-Prokorát a také na nové předváděcí vozy Škoda.


PETR ŠÁLEK: " Jsem velice rád, že se nám díky nemalé podpoře ze strany společnosti Škoda Česká republika a ve spolupráci s Věroslavem Cvrčkem podařilo v poměrně krátké době založit KONTAKT ŠKODA Team, který bude naši společnost prezentovat na soutěžích MČR 2021. Věroslava ml. znám již od mládí, a proto si ani nedovedu představit prezentovat společnost KONTAKT s jinou než místní posádkou – Věroslav Cvrček – Tomáš Prokorát. Celému našemu teamu chci popřát v každém odjetém závodě nejen co nejlepší časy na všech odjetých RZ, ale také v této nelehké době plno skvělých zážitků. "


VĚROSLAV CVRČEK: "Velice si vážím možnosti startu v kompletním šampionátu za KONTAKT ŠKODA TEAM. Budeme se s Tomášem a celým naším týmem snažit vybojovat pro nový tým co nejlepší výsledky. Zatím jsem kompletní MČR nikdy neabsolvoval, nejvíce závodů jsem odjel v roce 2015, kdy se nám podařilo získat titul ve třídě s vozem Škoda Octavia WRC. V posledních dvou sezonách se nám povedlo umístit se na Rally Bohemia na desátém místě. Na nadcházející sezonu se co nejlépe připravíme a na samotných závodech budeme bojovat, protože jsme si vědomi toho, že podobná umístění nejsou samozřejmostí. "PR 25.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar