Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jarní cena Brna s bohatým programem

Již tento víkend zahajuje na Masarykově okruhu v Brně nový ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích.

Dvoudenní program Jarní ceny Brna je doslova nabitý atraktivními závody automobilů nejrůznějších kategorií. V sobotu už od 8.30 h zahajují závody rakouského Histo Cupu, kde startují vozy vyrobené do roku 1981, resp. 1996, a tak zde můžeme vidět opět v akci mj. Ford Escort BDA, Renault 12 Gordini, Alfasud TI, BMW 2002 a 325 CSi, Ford Capri RS, Ford Sierra Cosworth , Porsche 935 a 964, AC Cobra a mnoho dalších.
Následují závody formulových vozů divize 3, kde je přihlášen i Jakub Janda, vítěz Světového poháru ve skocích na lyžích, a závod seriálu BMW1 Challenge, kde se pro změnu objeví náš úspěšný motocyklový závodník Lukáš Pešek.
Vyvrcholením sobotního programu bude vytrvalostní tříhodinový závod divize 4, v níž v posledních letech hrál prim Mercedes-Benz CLK DTM týmu Charouz Racing Systém, který pojede ve složení Antonín Charouz a Václav Nimč. Letos však s novou zbraní v podobě Audi A4 DTM vyjede Bohemia Racing Team (Maděryč – Kopecký), a tak lze očekávat velký souboj o prvenství. Zkrátka přitom nemusejí přijít ani další zajímavé vozy jako Saleen S7R (loni s ním v Brně zvítězil Jaroslav Janiš v závodě FIA GT), Pagani Zonda, Chevrolet Corvette nebo Lamborghini Gallardo, které v rukou našich i zahraničních jezdců ještě obohatí už tak velmi pestré startovní pole. Závod začíná v 17.30 a plánovaný konec je ve 20.45, takže jeho závěr se bude odehrávat v atmosféře připomínající noční scény slavných čtyřiadvacetihodinovek.
V neděli dopoledne jsou na pořadu další vytrvalostní závody, tentokrát italských seriálů EGTS – Endurance GT Serie (Porsche, Ferrari, Lamborgini, Dodge Viper) a ETCS – Endurance Touring Car Serie (především BMW M3, 320i, SEAT Leon Cupra). V dalším programu následují závody divize 4 Sprint do 2000 cm³, formule divize 3, divize 4 nad 2000 cm³ a závěr obstará BMW1 Challenge.
Pro diváky je už od pátku, kdy probíhají tréninky všech kategorií, připraven v areálu automotodromu také bohatý doprovodný program v podobě různých atrakcí zejména pro děti, např. skákací hrad, dopravní hřiště Městské policie, Playstation2, malování na asfalt, závody dálkově ovládaných modelů, motokáry nebo trenažér formule.

Jiří Rameš, 27.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar