Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký vyhrál GP Ice Race

V rámci závodu GP Ice Race v Zell am See byl tovární jezdec Jan Kopecký třídou samou pro sebe. Během prvního dne vybojoval s vozem ŠKODA FABIA R5 první místo před jezdcem Volkswagenu Romainem Dumasem. V neděli zaznamenaly vozy ŠKODA dvojité vítězství.

Jan Kopecký vyhrál i druhý den a skončil tak na prvním místě celkově, za ním se umístil rakouský junior týmu BRR Julian Wagner, taktéž jedoucí s vozem ŠKODA FABIA R5. Sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle bavil tisíce diváků kolem ledových tratí v Zell am See (Rakousko) za volantem historického vozu ŠKODA 130 RS s výkonem 140 koňských sil a pohonem zadních kol.

„Byl jsem doslova nadšený ze zdejšího závodu na ledu a sněhu s vozem ŠKODA FABIA R5. I ve svém závodním voze jsem cítil nadšení diváků,“ řekl úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký. Při sobotní převáděcí jízdě mu pomáhal velmi speciální navigátor. Jízdu na sedadle spolujezdce ve voze ŠKODA FABIA R5 si užíval předseda představenstva ŠKODA Auto Bernhard Maier.

Nadějný 23letý Rakušan Julian Wagner, jedoucí s vozem ŠKODA FABIA R5 rakouského týmu BRR Baumschlager Rallye&Racing, zaujal svojí rychlostí na ledu a sněhu již o dva týdny dříve, když vyhrál první kolo národního šampionátu – Jännerrallye. V Zell am See svedl souboj s továrním pilotem ŠKODA Janem Kopeckým.

„Když jsme se rozhodli po dlouhých 45 letech znovu oživit a moderně pojmout legendární závody na ledu v Zell am See, ani nás nenapadlo, jak obrovský úspěch budou mít. Závod moderních vozů třídy R5 byl skutečným vyvrcholením pro naše fanoušky,“ vysvětluje Ferdinand Porsche, který společně Vinzenzem Gregerem založil závod GP Ice Race v Zell am See.

Závod GP Ice Race přinesl na tratě moderní i historické závodní a soutěžní vozy ze všech desetiletí motoristického sportu.


Dva jezdci ŠKODA, kteří se účastnili závodu GP Ice Race, reprezentují 16 mistrovských titulů. Tovární jezdec Jan Kopecký vyhrál šestkrát mistrovství České republiky a k tomu několikrát mistrovství Evropy (ERC), Asijsko-pacifický šampionát (APRC), stejně jako mistrovství světa v kategorii WRC 2. Matthias Kahle je sedminásobným mistrem Německa.

Skupina R5 byla jen jednou z mnoha kategorií Ice Race, ale na okruhu se představily i historické automobily, bugyny, autoskijöring a také demonstrační jízdy elektrické formule Audi e-tron s Danielem Abtem, okruhového speciálu Audi DTM s René Rastem (šampion DTM 2017) nebo Audi Sport Quattro s Walterem Röhrlem atd. Vydařenou premiéru sledovalo po oba dny na osm tisíc diváků.


Poznámka
Z této akce jsme vám chtěli přinést reportáž, ale bohužel..Asi čtyřicet kilometrů před Zel lam See jsem skoro už při nastupování do auta upadl na zledovatělém parkovišti tak nešťastně, že jsem místo na závody jel rovnou do nemocnice. V Zell am See vyřkli ten nejhorší ortel – zlomený kotník a operace. Dostal jsem sádru a jel zpátky do Prahy. Na I.ortopedické klinice 1.LF UK a FN Motol zjistili dvojitou zlomeninu kotníku a utržené vazy. Tady bych chtěl poděkovat MUDR Karlu Hejno, který mě operoval a všem dalším lékařům a samozřejmě také všem milým sestřičkám za super lidský přístup a péči!!!! Prostě neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.J.Lasík 25.1.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar