Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký před Rally Šumava Klatovy

Klatovská soutěž patří mezi oblíbené Jana Kopeckého. Ze 13 startů hned 7x vyhrál, což z něj dělá nejúspěšnějšího jezdce historie Rallye Šumava. Od roku 2015 nevyhrál jen jednou, a to v roce 2019, kdy skončil druhý. Poslední dva ročníky opět vyhrál a letos by rád přidal hattrick.

První letošní start na Kowax Valašské rally ValMez nedopadl úplně podle představ. V obtížných podmínkách byla pro posádku premiéra s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 doslova křest vodou a blátem a i po několika chybách skončila na třetím místě. Do Klatov už ale míří optimisticky naladěna.

„Mezi soutěžemi jsou jen tři týdny, my jsme ale v týmu usilovně pracovali na drobných detailech v nastavení vozu a především na sobě, abychom na Šumavě byli rychlejší,“ přiznává Jan Kopecký. „Na konci Valašky už jsem se v autě cítil docela jistě, takže doufám, že teď na to navážeme hned od první rychlostní zkoušky a ještě trochu zrychlíme. Na startu se opět objeví prakticky celá domácí špička a my se na další souboje velmi těšíme. Chtěl bych tímto pozvat všechny fanoušky ke tratím i do servisu, věřím, že je opět čeká napínavá podívaná.“

Se začátkem sezóny vyjádřil uspokojení i Martin Rada, generální ředitel AGROTEC Group. „Valaška byla pro celý tým velmi náročná a předcházely jí hektické přípravy. Její průběh jsme detailně zanalyzovali a věříme, že drobné změny se projeví v rychlosti již na Šumavě. Naším hlavním cílem zůstává zisk jubilejního 10. domácího titulu pro Jana Kopeckého a vzhledem k tomu sezóna začala úspěšně.“

Soutěž startuje v pátek odpoledne na Čínově, vítěze budeme znát v neděli odpoledne. „Čeká nás tradičně náročná soutěž a otázkou je, jak do ní zasáhne dubnové počasí. I kvůli divákům bych si ale přál lepší podmínky než na Valašce,“ dodává Jan Kopecký.
PR 20.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar