Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký hodnotí vítěznou Rallye Šumava

Druhý start za Agrotec Škoda Rally Teamu a první absolutní vítězství pro Honzu Kopeckého se spolujezdcem Janem Hlouškem. S vozem Škoda Fabia Rally2 evo týmu Motorsport Kopecký opanovali 55. ročník Rallye Šumava Klatovy a připsali si již rekordní šesté vítězství na této soutěži.

„Pořadatelé letos připravili nové a velmi těžké úseky. Byli jsme z nich nadšeni a organizátorům za ně chceme poděkovat,“ začíná ohlédnutí za soutěží Honza Kopecký. „Během celého víkendu bylo i nádherné počasí, takže jsme si soutěž opravdu užili.“


Soutěž začínala na známém čínovském okruhu, kde Honza Kopecký vstoupil do soutěže čtvrtým časem, ale s minimálním ztrátou. „Čínov se dal zajet lépe, ale byli jsme si dobře vědomi, že tam se Šumava nevyhrává.“ Hned na následující zkoušce již vyhráli a šli do vedení. To do konce sobotní etapy již jen navyšovali, protože nenašli přemožitele ani na dalších rychlostní zkouškách.„Důležitý byl výkon na nové RZ Keply, kde se nám podařilo soupeřům odskočit a mohli jsme jet víc v klidu. Náš vůz Škoda Fabia Rally2 evo byl výborně nastaven a ty časy tam padaly skoro samy,“ zářil spokojeností po sobotě Honza. Když se k tomu přidaly technické problémy Václava Pecha na poslední sobotní zkoušce, vedla posádka Agrotec Škoda Rally Teamu po první etapě o 38 sekund před Honzou Černým.V nedělní etapě čekaly na posádky dva průjezdy náročnými zkouškami Koráb a novou Zdebořickou, kde byl zařazen i dlouhý šotolinový úsek přes les. „V neděli jsme neměli kam spěchat, měli jsme náskok a ten jsme si chtěli jen hlídat. A když mě v první zatáčce na Korábu překvapil nečekaný smyk, zvolnil jsem a od té doby jsme jeli opravdu s rezervou.“ I přesto, že se za ním tvrdě bojovalo o druhé místo, do cíle si Honza Kopecký s Honzou Hlouškem přivezli téměř půlminutový náskok. V cíli tak mohli slavit a navýšili tak náskok v hodnocení českého šampionátu.
PR 11.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar