Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký hodnotí Barum Rally

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek veze z náročné Barum Czech Rally Zlín titul v Mistrovství ČR v rally. O silné a vyrovnané konkurenci svědčil už začátek soutěže, kdy se během úvodních pěti rychlostních zkoušek ve vedení vystřídalo pět různých posádek. Až pak, na náročné a dlouhé rychlostní zkoušce Troják, se pole začalo trhat.

„Jelo se strašně rychle hned od začátku soutěže,“ přiznává Jan Kopecký. „Velmi se mně líbila nová rychlostní zkouška Kateřinice. Přitom právě na ní jsme měli v každém průjezdu jednu krizovou situaci, naštěstí bez následků. Shodou okolností to byla stejná místa, kde chyboval i Erik Cais, jen v opačných průjezdech.“ A právě defekt v té době vedoucího Erika Caise vynesl do vedení znovu Jana Kopeckého. Ten tak dokončil sobotní etapu na prvním místě s náskokem 14,9 sekund na maďarského jezdce Miklóse Csómose.


Nedělní etapa ale byla neméně náročná, když na posádky čekaly tradiční, ale pozměněné rychlostní zkoušky Semetín, Pindula a Halenkovice. „Zvláště na uklouzaných lesních částech Pinduly jsme zvolili opatrnější tempo, abychom se vyvarovali chyb a hlídali si odstup od Miklóse.“ Tato taktika se posádce Agrotec Škoda Rally Teamu vyplatila, protože si náskok udržela až do cíle soutěže a po roce si znovu připsala další vítězství v rámci Mistrovství Evropy. Na Barum Rally již celkově jedenácté.„Vyplatil se nám test před soutěží, během kterého se nám podařilo naší Škodu Fabii RS Rally2 skvěle nastavit na specifické tratě v okolí Zlína. I díky velmi horkému počasí byla letos Barumka velmi náročná. Ze Zlína odjíždíme velmi unaveni, ale spokojeni. Poděkovat chci i fanouškům, kterých se do Zlína sjelo opravdu velké množství.“
PR 25.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar