Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký - drama rozhodl kámen

Na téměř stovku posádek čekala náročná soutěž v okolí jihomoravských Hustopečí, kde se pořadatelům opět podařilo namotat zajímavé rychlostní zkoušky. „Nejvíce se mně líbí páteční Němčičky a sobotní královská rychlostní zkouška Hustopečsko s téměř 23 kilometry,“ svěřil se před startem soutěže Jan Kopecký.

Soutěž odstartovala v páteční podvečer za úmorného počasí. Zatímco venkovní teploty překročily 30 stupňů, v závodních vozech bylo i přes 60 stupňů. Rychlostní zkoušky byly doslova obsypané diváky a posádky jim od začátku servírovaly zajímavou podívanou.

Nejvíce sledovaný byl od startu souboj o samotné vítězství mezi Janem Kopeckým s vozem Škoda Fabia Rally2 evo a Václavem Pechem s Fordem Focus WRC. Byl to boj vedený v desetinách vteřin, a tak po 65 ostrých kilometrech páteční etapy vedl Pech před Kopeckým pouze o 4,5 sekundy. „Dnes jsme jeli opravdu naplno, těžko bych našel nějaká místa, kde bych mohl bez velkého rizika nahnat nějaké vteřiny,“ hodnotil první etapu Honza Kopecký. „Pro zítřek je vše otevřené a my budeme určitě bojovat ze všech sil.“

V sobotu čekaly na posádky dva průjezdy trojicí rychlostních zkoušek – Starovice, Šitbořice a nejnáročnější Hustopečsko. Díky skvělému výkonu na prvním průjezdu Hustopečskem se ztráta na první místo snížila na rovné 4 sekundy. Rozhodnout o vítězi měly druhé průjezdy.

Jenže rozuzlení přišlo už na druhém průjezdu Starovicemi. „Asi kilometr před cílem byl najednou ve stopě vyvalený velký ostrý kámen, neměl jsem šanci se mu vyhnout. Došlo k okamžité destrukci pneumatiky a my dojížděli na defektu,“ popisuje smolnou událost Honza. Více než sedmivteřinová ztráta výrazně snížila naděje na vítězství v soutěži. Ani skvělý výkon na závěrečné rychlostní zkoušce nestačil, v cíli chybělo na vítězného Pecha rovných 6 vteřin.

„Nebýt toho defektu, asi by se skutečně rozhodovalo až na poslední rychlostní zkoušce,“ přemítal v cíli Honza. „Ale i takové věci k rally patří, nedá se nic dělat. S naším výkonem jsme spokojeni, krásně jsme si zazávodili a snad i potěšili velké množství diváků, kterým děkujeme za podporu. Pochválit musím i místní pořadatele, kterým se opět podařilo připravit krásnou a náročnou soutěž,“ uzavírá hodnocení hustopečské soutěže Jan Kopecký.PR 21.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar