Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Kopecký do nové sezony s Janem Hlouškem

Přestože se v letošním roce neodjela zatím ještě žádná z plánovaných soutěží, tovární tým ŠKODA Motorsport hlásí připravenost k opětovnému startovnímu výstřelu. S vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo a novou tovární posádkou Jan Kopecký – Jan Hloušek se chce na domácích tratích navázat na dosavadní úspěchy.

Svou novou podobu už zná i upravený kalendář SONAX Mistrovství České republiky v automobilových rally 2020. V něm chce mezi favority patřit nově složená posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek

z továrního týmu ŠKODA Motorsport. Jan Kopecký se netají nejvyššími ambicemi a rád by obhájil titul domácího šampiona. Pokud by se mu to povedlo, zapsal by se do historických tabulek. Mistrem republiky by se Jan Kopecký stal již poosmé, což se žádnému z jeho předchůdců zatím nepodařilo. Současně aspiruje na 6. titul v řadě za sebou – i to by byl rekordní zápis do historie. Pro Jana Hlouška jde naopak o novou kapitolu v jeho kariéře, jakkoliv patří ke známým a úspěšným navigátorům. K dohodě o spolupráci došlo v okamžiku, kdy Jan Hloušek ukončil své angažmá u Filipa Mareše, vedle něhož strávil většinu své dosavadní úspěšné kariéry. Jan Kopecký byl po ukončení spolupráce s Pavlem Dreslerem v kontaktu s několika potenciálními spolujezdci. Pro Jana Hlouška nakonec rozhodla i loňská pozitivní zkušenost ze společných startů na Wales Rally a Rally Catalunya, kde Hloušek Kopeckému vypomáhal při jeho startech v seriálu WRC2 Pro.


Oba začínali svou rallye kariéru s vozem značky ŠKODA. Jan Hloušek, rodák z Jablonce nad Nisou, svou dráhu odstartoval v roce 2012, kdy se jako pilot zúčastnil domácí Rally Liberec s takřka sériovým vozem ŠKODA FELICIA. Premiéru na pozici spolujezdce zažil o rok později při Rally Kostelec nad Orlicí. Ve východočeském městě nyní žije a pracuje i Jan Kopecký, jenž do světa rallye vstoupil za volantem speciálu ŠKODA OCTAVIA. A ještě jedna společná věc oba Jany spojuje – s vozy ŠKODA jsou oba mistři Evropy v rallye. Jan Kopecký se jím stal v roce 2013, Jan Hloušek je juniorským mistrem Evropy z roku 2019.


Nová dvojice Jan Kopecký – Jan Hloušek se poprvé představí již tento víkend v Sosnové u České Lípy, kde se koná jedna z prvních závodních akcí letošního koronavirem okleštěného rallye kalendáře. V sobotu 20. června 2020 se na Autodromu Sosnová uskuteční MOGUL Test Rally, při které budou připraveny celkem tři okruhové rychlostní zkoušky o celkové délce 30 kilometrů. Všechny rychlostní zkoušky, včetně servisního zázemí, budou umístěny v areálu


autodromu, kde bude možné dodržet všechna aktuálně platná hygienická opatření stanovená vládou ČR. Zkoušky budou obsahovat rychlé i technické úseky s měnícím se povrchem. Kromě speciálu ŠKODA FABIA Rally2 evo v továrních barvách zabojuje o přední umístění i řada dalších vozů ŠKODA. Jejich posádky budou těžit z ještě lepší péče, kterou oddělení ŠKODA Motorsport věnuje soukromým týmům v rámci svého zákaznického programu. Ten se i v roce 2020 velmi dobře rozvíjí, počet prodaných vozů ŠKODA FABIA Rally2 a Rally2 evo překonal hranici 350 kusů. Letos plánuje ŠKODA Motorsport ještě větší důraz na zákaznický program, což v praxi znamená těsnější kooperaci s týmy, které si vůz ŠKODA FABIA Rally2 zakoupily.Kalendář SONAX Mistrovství České republiky v rallye 2020:


11.- 12. 7.Rally Bohemia Mladá Boleslav

7.- 9. 8.KOWAX Valašská Rally Valmez

28.- 30. 8.Barum Czech Rally Zlín

27.- 28. 9.Invelt Rally Pačejov

6.- 7. 11.Rallye Šumava Klatovy


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar