Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Černý testoval rallycrossové Citigo

Poté, co v Česku byla uvolněna některá opatření, se za volant rallycrossového vozu Škoda Citigo Super1600 vrátil Jan Černý. Jezdec týmu Pajr Motorsport absolvoval v Sedlčanech dvoudenní vývojový test.

Po březnovém závodě v belgickém Maasmechelenu, který byl pro Černého prvním závodem po návratu do rallycrossu, bylo třeba přepracovat poznatky, které Jan Černý společně s LMP Racing získal. „Po hodně dlouhé době jsem mohl konečně znovu usednout za volant. Test splnil očekávání, přáli jsme si jeden sucho a druhou polovinu jezdit na mokru. Bohužel nakonec té vody druhý den bylo až moc a vzhledem k podmínkám na trati jsme museli skončit trochu dříve. Doufám, že to, co se nám povedlo natestovat, budeme moci ukázat na závodech,“ říká na úvod příbramský jezdec.

Mechanici LMP Racing, kteří vůz Škoda Citigo připravují, měli v Sedlčanech dost práce. „Byl to částečně vývojový test. Řešily se tlumiče, geometrie, rozvážení. Je toho opravdu hodně, co se dá nastavit. Není to o tom, že bych kroužil dvacet třicet kol. Jedu jen jedno až tři kola. Mechanici to mají náročnější, neustále na voze pracují. Z auta tak během jednoho dne nastoupím a vystoupím třeba třicetkrát,“ popisuje Jan Černý.

Co se týče mistrovství Evropy v rallycrossu, zatím nejsou k dispozici žádné informace, kdy by sezona mohla odstartovat. Prvním závodem, který zatím nebyl přesunut je na začátku července švédské Höljes. U nás by se poprvé mohlo závodit na konci června v Sosnové. Záleží na rozhodnutí vlády, za jakých podmínek. „V současné době vůbec nevíme, jak to bude s případným vycestováním za hranice. Tam z toho mám trochu obavy,“ uvedl. Rally sezona by měla začít rovněž v Sosnové volným závodem. „Byl jsem jedním z těch, který tlačil na to, aby se věci daly do pohybu. Z české špičky by v Sosnové neměl nikdo chybět. Sice to bude na okruhu, není to úplně rally, ale alespoň se bude něco dít a bude se závodit. Bohužel to musí být bez diváků, tak jsme naplánovali alespoň živé vstupy na moje sociální média, jak Instagram tak Facebook,“ prohlásil Černý.

Také s rallyovým vozem Volkswagen Polo R5 v týmu Mogul Benzina Racing 21 měl Černý naplánováno řadu testů. „Vzhledem k tomu, že zatím nevíme, kdy se sezona rozjede, tak čekáme. Testy proběhnou až před samotným závodem.“ Během dlouhé pauzy jezdil Černý především na simulátoru. „Je to jedna z věcí, do které jsem se teď opřel. Nerad bych, aby v budoucnu virtuální závody nahradily ty klasické, ale je to určitý přínos. Závodní vůz a jízdu to ovšem nenahradí.“PR 6.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar