Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Černý pojede Rallye Monte Carlo s Fordem

Jan Černý se stal pilotem slovenského Jantar Teamu. Společně plánují dlouholetý program, který by měl vyvrcholit startem na slavné Dakar Rally. Hlavním cílem je start na Mistrovství světa v rallye a bojovat o přední pozice v kategorii WRC3 s novým vozem Ford Fiesta Rally3.

Jan Černý ohledně vstupu do nového týmu a startu v nových barvách: “Je to neskutečné. Tak moc jsem se poslední roky chtěl vrátit do mistrovství světa a teď je to tady. S Janem Milonem, majitelem Jantar Teamu jsme se shodli během několika minut, máme stejné cíle a ambice, také proto byla společná cesta jasným řešením. Úvodem bych mu chtěl moc poděkovat. Dokázali jsme vše v poměrně krátkém čase nachystat a jsme připraveni absolvovat kompletní sezónu WRC3.”

Zkušenosti z mistrovství světa Janu Černému nechybí. V letech 2012 startoval v rámci Pirelli Star Driver shodou okolností také ve Fordu Fiesta. Tehdy zvítězil Craig Breen, dnes tovární pilot právě M-Sportu, který v roce 2012 poskytoval mladým talentům vozy. „Byl jsem tenkrát na začátku a nevěděl jsem, jak věci chodí. Mistrovství světa je naprosto jiná úroveň a já jsem udělal několik špatných rozhodnutí a chyb. Věřím, že jsem se posunul a nasbíral jsem potřebné zkušenosti. Celkově jsem nyní v jiné situaci a doufám, že jsem se z chyb dostatečně poučil. Cíl je totiž naprosto jasný.”

Ján Miloň v čele Jantar Teamu o projektu: „Spolupráca s Honzom vznikla veľmi jednoducho. Hľadal som mladého jazdca na dlhšiu spoluprácu do budúcnosti a v Sosnovej som stretol práve Honzu. Hneď sme sa dali do reči a zistili sme, že si dosť rozumieme. A tak jednoducho naša spolupráce vznikla. Slovenský Jantar Team podporuje mladé talenty, v minuloročnej sezóne za náš tím štartoval Maťo Homola a Kryštof Zpěvák je s nami už 3 roky. Aj preto ku nám Honzo zapadol, naviac sa hodí aj ako jazdec, ktorého pripravíme na Rally Dakar. Vzhľadom k takému veľkému projektu ako je štart na MS a na Dakare aj naďalej vítame partnerov, ktorí chcú podporovať mladých talentovaných jazdcov. ”

Slovenský Jantar Team plánuje absolvovat společně s Janem Černým pět podniků mistrovství světa, prvním závodem bude slavné Rally Monte Carlo a následovat bude Sardinie. O dalších startech ještě není interně rozhodnuto, budou se odvíjet podle šampionátu. Posádky mohou absolvovat maximálně pět závodů v rámci WRC3 a z toho se jim počítají čtyři nejlepší výsledky. Definitivní termíny závodů budou upřesněny také dle účasti Jana Černého na mistrovství Evropy v rallycrossu.


Prvním startem bude pro posádku Jan Černý a Petr Černohorský již zmiňované slavné Rallye Monte Carlo. Posádka nastoupí ve skupině WRC3 ve zbrusu novém speciálu Ford Fiesta Rally3. Čeká je více než 290 km rychlostních zkoušek a v Monaku se jako vždy předpokládají velice náročné podmínky.


Jan Černý k Rallye Monte Carlo: “Neskutečně se těším! Už jsem zde startoval, byl to sice závod ME, ale podařilo se nám vyhrát Prolog a zajet několik rychlých časů. Ale po mém výletu mimo trať jsme s prasklou spojovačkou museli odstoupit. Také jsem dlouho nezávodil na hřebíkách, tak uvidíme, jestli budou potřeba. Každopádně cílem prvního závodu je nasbírat co nejvíce bodů a vstoupit do šampionátu maximálně pozitivně. Věřím, že budeme s Petrem dostatečně připraveni. S Novou Fiestou Rally3 jsem zatím odjel jen pár kilometrů v Polsku na šotolině, ale před odjezdem na Monte máme v plánu dva až tři dny testů.”


Petr Černohorský k Monte Carlo: “Skoro jsem nevěřil vlastním uším, když mi Honza oznámil, že se mám připravovat na Monte. Je to pro mě obrovská výzva a motivace pokračovat v tom, co dělám, a poctivě se připravovat na každý závod. Věřím, že se nám povede úspěšně dokončit celou sezónu.”


PR 3.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar