Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jan Černý pojede Rallye Monte Carlo s Fordem

Jan Černý se stal pilotem slovenského Jantar Teamu. Společně plánují dlouholetý program, který by měl vyvrcholit startem na slavné Dakar Rally. Hlavním cílem je start na Mistrovství světa v rallye a bojovat o přední pozice v kategorii WRC3 s novým vozem Ford Fiesta Rally3.

Jan Černý ohledně vstupu do nového týmu a startu v nových barvách: “Je to neskutečné. Tak moc jsem se poslední roky chtěl vrátit do mistrovství světa a teď je to tady. S Janem Milonem, majitelem Jantar Teamu jsme se shodli během několika minut, máme stejné cíle a ambice, také proto byla společná cesta jasným řešením. Úvodem bych mu chtěl moc poděkovat. Dokázali jsme vše v poměrně krátkém čase nachystat a jsme připraveni absolvovat kompletní sezónu WRC3.”

Zkušenosti z mistrovství světa Janu Černému nechybí. V letech 2012 startoval v rámci Pirelli Star Driver shodou okolností také ve Fordu Fiesta. Tehdy zvítězil Craig Breen, dnes tovární pilot právě M-Sportu, který v roce 2012 poskytoval mladým talentům vozy. „Byl jsem tenkrát na začátku a nevěděl jsem, jak věci chodí. Mistrovství světa je naprosto jiná úroveň a já jsem udělal několik špatných rozhodnutí a chyb. Věřím, že jsem se posunul a nasbíral jsem potřebné zkušenosti. Celkově jsem nyní v jiné situaci a doufám, že jsem se z chyb dostatečně poučil. Cíl je totiž naprosto jasný.”

Ján Miloň v čele Jantar Teamu o projektu: „Spolupráca s Honzom vznikla veľmi jednoducho. Hľadal som mladého jazdca na dlhšiu spoluprácu do budúcnosti a v Sosnovej som stretol práve Honzu. Hneď sme sa dali do reči a zistili sme, že si dosť rozumieme. A tak jednoducho naša spolupráce vznikla. Slovenský Jantar Team podporuje mladé talenty, v minuloročnej sezóne za náš tím štartoval Maťo Homola a Kryštof Zpěvák je s nami už 3 roky. Aj preto ku nám Honzo zapadol, naviac sa hodí aj ako jazdec, ktorého pripravíme na Rally Dakar. Vzhľadom k takému veľkému projektu ako je štart na MS a na Dakare aj naďalej vítame partnerov, ktorí chcú podporovať mladých talentovaných jazdcov. ”

Slovenský Jantar Team plánuje absolvovat společně s Janem Černým pět podniků mistrovství světa, prvním závodem bude slavné Rally Monte Carlo a následovat bude Sardinie. O dalších startech ještě není interně rozhodnuto, budou se odvíjet podle šampionátu. Posádky mohou absolvovat maximálně pět závodů v rámci WRC3 a z toho se jim počítají čtyři nejlepší výsledky. Definitivní termíny závodů budou upřesněny také dle účasti Jana Černého na mistrovství Evropy v rallycrossu.


Prvním startem bude pro posádku Jan Černý a Petr Černohorský již zmiňované slavné Rallye Monte Carlo. Posádka nastoupí ve skupině WRC3 ve zbrusu novém speciálu Ford Fiesta Rally3. Čeká je více než 290 km rychlostních zkoušek a v Monaku se jako vždy předpokládají velice náročné podmínky.


Jan Černý k Rallye Monte Carlo: “Neskutečně se těším! Už jsem zde startoval, byl to sice závod ME, ale podařilo se nám vyhrát Prolog a zajet několik rychlých časů. Ale po mém výletu mimo trať jsme s prasklou spojovačkou museli odstoupit. Také jsem dlouho nezávodil na hřebíkách, tak uvidíme, jestli budou potřeba. Každopádně cílem prvního závodu je nasbírat co nejvíce bodů a vstoupit do šampionátu maximálně pozitivně. Věřím, že budeme s Petrem dostatečně připraveni. S Novou Fiestou Rally3 jsem zatím odjel jen pár kilometrů v Polsku na šotolině, ale před odjezdem na Monte máme v plánu dva až tři dny testů.”


Petr Černohorský k Monte Carlo: “Skoro jsem nevěřil vlastním uším, když mi Honza oznámil, že se mám připravovat na Monte. Je to pro mě obrovská výzva a motivace pokračovat v tom, co dělám, a poctivě se připravovat na každý závod. Věřím, že se nám povede úspěšně dokončit celou sezónu.”


PR 3.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar