Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Jan Černý po Rakousku na Valašku

O nadcházejícím víkendu odstartuje nová sezona mistrovství České republiky v rally. Stane se tak na Valašsku na 37. Kowax Valašské Rally ValMez, která odstartuje v sobotu 24. března krátce před polednem a do cíle dospěje v neděli 25. března v 15 hodin odpoledne. Soutěžící v tu dobu budou mít za sebou 15 rychlostních zkoušek a více jak 170 kilometrů rychlostních zkoušek.

Jednou z posádek, která patří mezi favorizované v boji o pódiové umístění, je i posádka Jan Černý – Petr Černohorský, která poprvé v domácím šampionátu odstartuje s Fordem Fiesta R5 týmu MOGUL Racing. Jan Černý se pro tuto změnu vozu rozhodl před zahájením nové sezony, kdy předchozí rok absolvoval se Škodou Fabia R5.

Jan Černý již absolvoval rakouskou Rebenland Rally, kde se mu v obtížných podmínkách a ve velké konkurenci podařilo obsadit výborné druhé místo. Seznamování s Fordem Fiesta R5 probíhalo v poměrně složitých podmínkách a nestálém počasí, což se bude hodit i před startem na Valašsku, kde také může počasí řádně zkomplikovat jezdcům volbu pneumatik. Zdejší rychlostní zkoušky jsou navíc na mnoha místech pokryté velkým množstvím posypu a to je dělá ještě náročnějšími než obvykle.

Centrem je stejně jako v loňském roce areál Tatra v Kopřivnici, kde bude umístěná servisní zóna po obě etapy, a kde se také v neděli odehrají dvě rychlostní zkoušky, které budou vysílány v přímém přenosu na televizních obrazovkách ČT Sport.

Jan Černý, jezdec MOGUL Racing teamu. „Konečně startuje nová sezóna v rally a já už se nemohu dočkat, až se s Fordem Fiesta R5 postavíme na start první domácí soutěže. První ostré kilometry jsme absolvovali a moje dojmy z FiestyR5 jsou pozitivní. Rally Rebenland přesně splnila cíl, který jsme si dali. Postupně jsem poznával nové auto a to v naprosto šílených podmínkách, které tam panovaly. Pršelo, chvílemi padal sníh a na trati bylo velké množství bláta. Ze začátku jsme dost ztráceli, ale já nechtěl jít s novým autem vůbec do rizika a hledal jsem jeho limity pěkně odspodu. Velmi rychle jsem ale Fiestě R5 přišel na chuť a postupně jsme zrychlovali. Nakonec z toho bylo druhé místo v cíli, a to je skvělé. Přijeli jsme ale testovat a o autě jsme se toho hodně naučili. Poznal jsem, že tým je perfektní a mohu se na něj spolehnout. Myslím si, že před Valašskou jsme dobře připraveni a bude to na nás, abychom podali co nejlepší výkon. Konkurence je naprosto neskutečná a podle mě je na startu minimálně deset posádek, které mohou jet na stupně vítězů.“


Petr Eliáš – PR 23.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar