Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jakub Talaš vyhrál Peugeot Cup na Šumavě

Už je to pár let, kdy v Peugeot Rally Cupu startoval Jan Talaš. Rodinnou „dvěstěosmičku“ má stále a občas ji půjčí mladšímu bratrovi Jakubovi, jehož doménou jsou především motokáry. Kuba si však rozumí i s plechovým autem a domácí Šumavu vyhrál s náskokem bezmála jeden a půl minuty před Miroslavem Čížem.

Do úvodního závodu sedmého pokračování Peugeot Rally Cupu se přihlásilo pět posádek, ale před závodem se omluvil David Štefan, který je v letošní sezóně s vozem Peugeot 208 Rally4 papírovým favoritem seriálu. Absence Štefana otevřela cestu k vítězství posádce Hordossy – Palivec (rovněž s vozem 208 Rally4), která v cupu startuje premiérově. Robert Hordossy ale havaroval v šesté erzetě, a v poli tak zůstali pouze Jakub Talaš, Miroslav Číž a Dominik Brož, všichni s vozy Peugeot 208 R2.

Jakub Talaš postupně zvyšoval náskok na své pronásledovatele, v závěru první etapy se před Dominika Brože prosadil mladoboleslavský Miroslav Číž. Pouhé dvě erzety před cílem vyřadila Brože z boje ohnutá „spojovačka“ a bylo rozhodnuto. Jakub Talaš v cupu zvítězil a obsadil rovněž druhé místo ve skupině „dvoukolek“. Miroslav Číž dokončil náročnou Šumavu ve skupině 2WD jako pátý, do cupu si připisuje body za 2. místo.

„Bylo to prostě skvělé! Před závodem na mě sice dolehla nějaká viróza, ale to byla asi jediná komplikace jinak úžasného víkendu. Moc děkuji bráchovi, že mi umožnil start s Peugeotem na domácí soutěži. Tahal jsem, jak to šlo, a i když jsem se v autě cítil skvěle, docela mě překvapil jedenáctý absolutní čas ve třetí erzetě. Vlastně asi to překvapilo víc mého spolujezdce,“ vypráví s úsměvem Kuba Talaš.

„Časy nebyly úplně špatné, ale musím přiznat, že mi to úplně nesedlo. Celý víkend jsem se nemohl dostat do konstantního tempa, ale to tak prostě někdy je. Nicméně rychlostní zkoušky byly moc krásné, typicky šumavské a náročné. Uvidíme, jak se nám bude dařit v Krumlově,“ doplnil krátce Miroslav Číž.

„První soutěž cupové sezóny byla nad očekávání, co se týče divácké účasti. Také pořadatelé odvedli, jak už bývá na Rallye Šumava zvykem, skvělou práci. Naše posádky i přes absenci vozů specifikace Rally4 potvrdily vysokou soutěžní úroveň. Věřím, že na jubilejním ročníku Rallye Český Krumlov, která je další soutěží zařazenou do Peugeot Rally Cupu, se představíme v ještě silnější sestavě a větší závodní formě,“ prohlásil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.
PR 27.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar