Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

J. Kopecký - hlavně se ve zdraví zase sejít

Svoji 24, sezonu v automobilových rallye zahájí letos Jan Kopecký, mistr světa WRC2, Mistr Evropy, Mistr Asijsko-pacifického šampionátu a desetinásobný mistr České republiky. A tak jsme mu položili před prvním startem, kterým byla Rally Valaška několik otázek.

Ještě, než se zeptáme na novou sezonu, tak si ve stručnosti připomeňme loňskou.


Vzhledem k tomu, že jsme do ní nastoupili s Janem Hlouškem s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2, tak chvíli trvalo, než se nám podařilo nastavit optimální set-up pro můj jezdecký styl. Podvozek byl nejdříve totiž vyvíjen pro šotolinové soutěže mistrovství světa, jejichž počet je v tomto seriálu dominantní a na asfaltu se tolik setupových testů neodehrálo, prováděly se především životnostní testy. Teprve na Barum rally se nám podařilo najít vhodný setup podvozku a s autem jsem si začal hrát. Tam i potom na Pačejově fungovalo auto skvěle. Jen pro zajímavost, od roku 2012 jsem pouze jednou odpadl se škodovkou pro technickou závadu.Jaké jsou tedy Vaše plány pro rok 2024.V plánu máme celý domácí šampionát, to znamená šest soutěží, a ani do budoucna se už asi měnit nebude. Na rozjetí jako takový minitest nás čeká ještě valašský rallysprint. V autě jsem neseděl od poloviny září, a ani testů ve Škoda Motorsport moc nebylo. Ještě před tím ale absolvujeme jeden test v Polsku, abychom vše doladili i s mechaniky k dokonalosti.


Proč právě v Polsku?


Na autě moc změn není, a tak záleží hodně na podmínkách. U nás známe všechny testovací tratě nazpaměť a těžko se pak rozpoznává, jak se auto chová. Potřebuji vědět, kdy mě může něco překvapit a můžu se na auto spolehnout. Pro jsme se rozhodli testovat na nové neznámé trati. Nechceme nic podcenit, auto od Pačejova nevrčelo a jsem zvyklý vše připravovat na sto procent.Máte sám před sebou nějakou výzvu?

Nejdůležitější je pro mě, abychom se v září, po skončení sezony, všichni zase ve zdraví sešli a nic vážného se nikomu nepřihodilo. A budeme se snažit obhájit titul, což nebude jednoduché. Mladí, díky své dravosti a také s nejmodernější technikou, budou chtít zasahovat do bojů o první místo a čím víc jich bude, tím určitě líp. Zdravá konkurence je na místě.

JL 2.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar