Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai testuje závodní elektromobil Veloster N ETCR

Divize Hyundai Motorsport dokončila první testovací jízdy na závodním okruhu s novým závodním elektromobilem Veloster N ETCR, který je prvním projektem elektricky poháněného závodního vozu značky Hyundai.

Nový závodní vůz během uplynulého víkendu bez problémů absolvoval dvoudenní testovací program na závodním okruhu Hungaroring nedaleko Budapešti, jenž je tradiční součástí kalendáře mistrovství cestovních vozů FIA WTCR a TCR Europe. Inženýři získali v průběhu testovacího víkendu cenné poznatky o vyváženém nastavení podvozku pro technické závodní okruhy a o možnostech, jak využívat výkon elektromotoru, uloženého uprostřed, pro maximalizaci provozních vlastností a hospodárnosti.


Hyundai Motorsport využívá bohatých zkušeností ze závodů cestovních vozů s modely i30 N TCR a Veloster N TCR, ověnčenými řadou mistrovských titulů. Cílem je mít příští rok, pro první ročník mistrovství ETCR, k dispozici závodní elektromobil, který bude po všech stránkách konkurenceschopný, podobně jako jeho předchůdci se spalovacím motorem.


Veloster N ETCR je prvním závodním elektromobilem, vyrobeným divizí Hyundai Motorsport se sídlem v německém městě Alzenau. Jedná se také o první vůz z dílen Hyundai Motorsport, který má motor uložený uprostřed a pohon zadních kol. Rovněž podvozek se radikálně liší od všech dosavadních projektů divize Hyundai Motorsport, mimo jiné díky uložení akumulátorů pod podlahou a zavěšení zadních kol na dvojicích příčných lichoběžníkových ramen.


Testovací dny v Maďarsku jsou začátkem rozsáhlého testovacího programu pro nadcházející měsíce. Každý systém vozu bude v průběhu vývojového programu důkladně zkoumán a optimalizován, aby se na start prvního závodu ETCR v roce 2020 postavil závodní automobil v nejlepší možné formě.Hyundai 26.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar