Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Filip Mareš pojede Mistrovství Evropy v rallye

Pod hlavičkou ACCR Entry Engineering se Filip Mareš s Radovanem Buchou postaví na start European Rally Championship. Mělo by se tak stát na všech osmi plánovaných soutěžích a osvědčenou techniku v podobě vozu Škoda Fabia Rally2 Evo připraví, stejně jako v předchozí sezóně, PMX Rally Management.

Mladoboleslavská posádka tak stojí před další výzvou. Po ojedinělých startech v předešlých sezónách, půjde pro Filipa Mareše o vůbec první účast v celém kontinentálním seriálu, stejně tak i pro spolujezdce Radka Buchu. První měření sil se uskuteční už o druhém březnovém víkendu na šotolinových „rychlostkách“ v okolí portugalského města Fafe. Na konci letních prázdnin pak kolotoč ERC tradičně zavítá i do okolí Zlína při Barum Czech Rally.


„Jsem opravdu nadšený, že můžeme v této fázi sezóny ohlásit naše plány na účast v celém seriálu ERC,“ netají se svými emocemi jednatřicetiletý Mareš. „Tvrdě jsme na tom pracovali od poloviny loňské sezóny a věřím, že se naše úsilí vyplatí a budeme v Evropě dělat českému rallysportu dobré jméno. I když pro nás práce na zajištění potřebného budgetu ještě nekončí, chci moc poděkovat všem partnerům, kteří do toho jdou s námi. Těší mě, že pokračujeme s velkou většinou partnerů z předchozích sezón včetně Entry Enginnering a Laureta Auto a připojili se k nám i noví podporovatelé.


Pro naše letošní starty v Evropě jsme dostali také reprezentační podporu od Autoklubu ČR.“
Je to právě jméno liberecké společnosti Entry Enginnering, které se dominantně objevuje nejen v designu soutěžního vozu, ale také v názvu týmu, pod kterým najdeme Mareše s Buchou i ve startovní listině blížící se Rally Serras de Fafe. „Filipa s Radkem podporujeme už několik sezón a jsem moc rád, že společně v letošním roce otevřeme novou kapitolu a nastoupíme do bojů v rámci Mistrovství Evropy. Filip jde výkonnostně neustále nahoru a v Entry Engineering se mu maximálně snažíme pomáhat vytvářet podmínky k ideální přípravě na jednotlivé závody. I přesto, že Filip pojede na některých soutěžích ERC úplně poprvé a konkurence bude v letošním roce opravdu veliká, moc rádi bychom naše barvy viděli v konečném pořadí ERC v TOP3,“ nechal se před startem sezóny slyšet Pavel Paickr, jednatel Entry Engineering.


Z důvodu četných termínových kolizí se Mareš s Buchou v letošní sezóně MČR představí bohužel jen v ojedinělých případech. Jejich pestře zbarvená Fabia, obutá na soutěžních pneumatikách PIRELLI, by ale neměla chybět na startu úvodního závodu ve Valašském Meziříčí. „Mrzí nás, že se v česku nemůžeme představit na více podnicích, ale jasnou prioritu dostává v tomto směru naše účast v ERC. V Portugalsku nás čeká ohromná konkurence a nikdy před tím, jsem v dané oblasti nezávodil, ani nebyl. Bude tak hodně těžké stačit zkušenějším posádkám. Pro dobrý výsledek ale uděláme naprosté maximum. Nebude vůbec snadné dostat se do elitní desítky, osobně bych při prvním startu za velký úspěch považoval umístění v TOP5,“ netají se svými ambicemi Filip Mareš.


Rally Serras de Fafe se uskuteční ve dnech 10. – 12.3. a její harmonogram čítá celkem 17 rychlostních zkoušek o celkové délce 180 km. Fanoušci, kteří se nevydají sledovat závodění přímo do Portugalska, mohou průběh jednotlivých rychlostních zkoušek sledovat živě na platformě WRC+.


Konkurence
Ve startovní listině najdeme několik zajímavých jmen, a hlavně težkých soupeřů. Mezi ně patří mj. Haydon Paddon, Craig Breen (oba Hyundai i20 R5), Mats Ostberg (Citroën C3), Pontus Tidemand (Ford Fiesta R5). Ale šanci na přední umístění mají i další, jako např. Elfryn Llarena, Simon Wagner, Erik Cais, Armido Araujo, Simone Tempestini (všichni Škoda Fabia) nebol Tom Kristensson (Citroën C3). Zapsáno je 56 automobilů včetně 24 vozů Škoda Fabia.
PR 1.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar