Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Filip Mareš po Šumavě a před Českým Krumlovem

Svěřenci LAURETA AUTO Škoda Teamu Filip Mareš a Radovan Bucha dokončili Rallye Šumava Klatovy na třetím místě, avšak s pachutí sobotního defektu levé zadní pneumatiky. Ten je stál drahocenný čas, který v závěru chyběl na lepší umístění.

Za druhým Dominikem Stříteským totiž Filip Mareš v cíli zaostal o pouhé 1,2 vteřiny. V nedělní etapě se Filip opřel do svých pneumatik Michelin, ani stíhací jízda zakončená vítězstvím na závěrečné rychlostní zkoušce ale nestačila na posun pořadím vpřed.


„Šumava nám nevyšla zcela podle představ, ale sezóna je pořád na svém začátku a do konce roku zbývá ještě dost soutěží. Bohužel jsem od začátku závodu nechytil dobré tempo a na nejrychlejší jsme trochu ztráceli. O drahocenný čas nás připravil hlavně defekt na Mlázovské erzetě. Byl jsem širší na výjezdu z jedné zatáčky v šotolinovém úseku a v trávě vedle cesty číhal kámen, který vyštípl ráfek. Více než čtyři kilometry do cíle jsme tak dojížděli na defektu a zbytek sekce jeli bez možnosti využít rezervní kolo,“ řekl sebekriticky v cíli Filip Mareš a pokračoval: „Defektem a následnou časovou ztrátou jsme ztratili jednu pozici, a i když jsme se do posledních metrů snažili dostat zpět před velmi dobře jedoucího Dominika Stříteského, v cíli nám 12 desetin scházelo. Stejně jako loni jsme tak vlastní chybou těsně přišli o druhé místo.“


Spravit chuť si budou chtít Filip s Radkem už o nadcházejícím víkendu na Rallye Český Krumlov, kde se PMX Rally Management bude starat znovu o vůz Škoda Fabia Rally 2 evo v barvách Entry Enginnering se startovním číslem 2 na dveřích.

Českokrumlovská rallye odstartuje již v pátek odpoledne rychlostní zkouškou na českobudějovickém výstavišti. Následně se soutěž přesune více na jih směrem k Českému Krumlovu, kde se jezdci budou do pozdních večerních hodin prát o drahocenný čas. V sobotu na posádky čekají tradičně náročné rychlostní zkoušky v čele s Malonty, které letos účastníky prověří svou délkou přes 27 kilometrů. Ti nejrychlejší budou přivítáni po čtvrté hodině odpoledne v Jelení zahradě v Českém Krumlově, po absolvovaných více než 155 „ostrých“ kilometrech.PR 17.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar