Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Filip Mareš - končí podpora Autoklubu ČR

Čtyři úspěšné sezóny podpory posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally.

Koronavirová pandemie však zasáhla do všech aktivit, motorsport nevyjímaje. Mezinárodní závody jsou zatím v nedohlednu. Na základě jednání došlo k ukončení projektu ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, v jehož rámci posádka závodila. Spolupráce mezi Autoklubem ČR a Filipem Marešem ale zcela nekončí. Filip v ACCR Czech Talent Teamu současně přechází ze člena do pozice patrona mladých nadějí českého motorsportu.

„Už při představování letošní sezóny jsme hovořili o tom, že projekt podpory posádky Filip Mareš – Jan Hloušek bude v tomto roce završen. Měli jsme zajímavé plány, koronavirová pandemie však do nich tvrdě zasáhla. Probírali jsme situaci a na základě konsenzu došlo k rozhodnutí ukončit projekt už v průběhu sezóny. Naposledy se objeví na startu vybrané soutěže mistrovství Evropy, která bude určena po aktualizaci kalendářů,“ vysvětlil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

„Nastala změna situace, sezóna je kvůli mimořádným opatřením velmi ovlivněna, nakonec jsme po zralé úvaze dospěli k rozhodnutí projekt ukončit. Chtěl bych Autoklubu ČR moc poděkovat za příležitost, kterou nám dal a za důvěru, kterou do nás po ta léta vkládal. Věříme, že jsme jí spolu s Honzou Hlouškem, naší prací a našimi výsledky plně oplatili,” uvedl Filip Mareš.
Projekt podpory Filipa Mareše a Jana Hlouška v rámci ACCR Czech Talent Teamu byl zahájen v roce 2016. A každým rokem posádka dobývala stále výraznějších úspěchů. V sezóně 2018 se startem ve voze Škoda Fabia R5 týmu Romana Kresty Mareš s Hlouškem zařadili čtvrtým místem v republikovém šampionátu do české špičky. A vrchol nastal vloni, kdy se dvojice stala domácími vicemistry za tovární posádkou, ale především vybojovala titul juniorských mistrů Evropy.PR 27.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar