Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Fejfar, Hartman, Novotný, Svoboda reprezentují AK Nová Paka

Počátkem března se v Praze v budově Autoklubu ČR konalo slavnostní předávání dekretů reprezentantům ČR v motoristických disciplínách pro letošní sezónu. V disciplíně autokros bylo mezi nimi hned několik členů Autoklubu Nová Paka.

Samozřejmě nechyběl čtyřnásobný Mistr Evropy lužanský Václav Fejfar, který má pro letošní sezónu jasný cíl – pokusit se vybojovat pátý titul a v počtu vyhraných závodů Mistrovství Evropy se posunout minimálně na druhé místo historických tabulek. Na legendárního Willi Rösela mu chybí pouze jedna výhra. V čele je Bernd Stubbe.

Václav Fejfar má však radost z toho, že z blízkého okolí jsou v reprezentaci i dva nadějní mladíci Filip Hartman z Chotče a Jakub Novotný z Jičína, oba rovněž členové Autoklubu Nová Paka. Také oni si nedávají nijak nízké cíle. Vloni druhý Jakub Novotný chce bojovat o domácí titul a v Evropě být mezi nejlepšími třemi (vloni šestý) v Junior Buggy. Ve stejné kategorii by rád pronikl opět do trojice nejlepších v Mistrovství ČR Filip Hartman a v Evropě by se rád posunul o několik příček výše oproti loňské sezóně, kdy byl devátý.

Zmiňovanou trojici doplňuje Pavel Svoboda, který v sezóně 2017 dosáhl v „plechovkách“ na český titul s vozem Mitsubishi Colt. Všichni jezdci se shodují v tom, že v zimní přestávce rozhodně nezaháleli a se svými týmy hodně zapracovali na vylepšení techniky závodních speciálů.

Letošní sezóna začne na domácích tratích v Humpolci 21. - 22. dubna, první evropské klání v Seelowě startuje první květnový víkend.


Pavel Vydra 12.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar