Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Evropské Ecce Homo Šternberk bude, ale s opatřením

Poslední víkend v květnu se uskuteční 40. ročník ME Ecce Homo. Ten se měl původně uskutečnit již vloni, ale koronavirová situace v Česku tomu bohužel zabránila. Letos jsme se rozhodli si závod nenechat vzít a uspořádat ho, i za cenu několika různých opatření.

Je jistotou, že se neobejdeme bez testů a respirátorů, dezinfekcí, rozestupů a dalších nařízení, ale děláme vše proto, abychom závodu samotnému neubrali na kráse.


Je nám samozřejmě známo, že všechny diváky a fanoušky zajímá, zda se letošní Ecce Homo uskuteční za přítomnosti Vás, kteří chodíte každoročně své favority podporovat k trati. Rádi bychom odpověděli na množící se dotazy, které nám přichází, ale současná situace je nevyzpytatelná. Zatím je situace stejná jako na MČR, tedy bez diváků. Spoléháme však na rozvolnění, která nás v České republice čekají. Připravujeme obě verze závodu a v případě, že se podaří závod uskutečnit za přítomnosti diváků, jsme víceméně na většinu organizačních záležitostí schopni zareagovat a připravit pro diváky vše, na co jsou zvyklí.


Budeme společně věřit, že poslední květnový víkend ve znamení burácejících motorů a vůně spálených pneumatik si užijeme všichni společně, bez většího omezení. Vždyť podle slov samotných jezdců jsou diváci to, co jim momentálně chybí nejvíce.


Zatím nejsme schopni říct ani možnou účast diváků v depu. Jestli bude přístupné pro veřejnost nebo nebude, zatím nemůžeme rozhodnout.

Dle seznamu přihlášených můžete sami vidět, že se bude opět na co těšit a některá velká jména stále očekáváme. Už nyní je to ale krásný výběr, ať už Marek Rybníček s novým lákadlem KTM x-BOW GTX, oblíbený Felix Pailer s jeho zářivě oranžovým vozem Lancia Delta Integrale nebo závodník "Dubai" s Mitsubishi Lancer Evo Berg Monster.


V otevřených speciálech jsou přihlášeni borci, které si vyzkoušeli trať Ecce Homo nedávno, ale pouze její část. Francouz Sébastien Petit s Nova NP01 -2 nebo domácí Petr Trnka s Norma M20FC Mugen. Všichni domácí fanoušci budou netrpěliví na časy Petra Trnky, po tom, co předvedl na MČR Ecce Homo na konci dubna. Mezi přihlášenými jsou i Rakušané s vozy Tatuus Master, Christian a Sigrid Ferstl.


V Mistrovství Evropy historických vozidel nebudou chybět opět znamenité vozy Roberta a Františka Kudelových, Talbot Lago.


Ecce Homo 2021 se koná nejen jako Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, ale také jako Autoklub MČR, Česká Trofej ZAV, Mistrovství Rakouska a FIA Championship v závodech historických automobilů do vrchu.


Ve dnech 28. – 30. 5. 2021 Město Šternberk opět ožije a věříme, že u toho budete s námi!Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK


13.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar