Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Evropská série NASCAR dorazí do Mostu v červnu

Po letošní vydařené premiéře NASCAR Whelen Euro Series na mosteckém autodromu se tuzemští fanoušci na jedinečnou podívanou mohou těšit i v příštím roce. Týmy a jezdci evropské série NASCAR se v Mostě představí o víkendu 19. až 21. června.

Promotér NASCAR Whelen Euro Series připravil pro sezonu 2020 několik novinek. Zachovány zůstávají kategorie profesionálních a gentlemanských jezdců, jen původní názvy ELITE 1 a ELITE 2 se mění na EURONASCAR PRO a EURONASCAR 2. Poprvé v příští sezoně se zvyšuje na šest počet play-off závodů s dvojnásobným přídělem bodů, dosud byly bonusově ohodnoceny čtyři závody. Na zbrusu nový americký festival, jež bude doprovázet osmý a devátý závod sezony, lákají pořadatelé okruhu v hlavním italském městě Řím. Finálové závody se nově odjedou v polovině října na německém okruhu v Hockenheimu.

Evropskou sérii NASCAR přivítá v roce 2020 sedm zemí: Španělsko, Velká Británie, Česká republika, Holandsko, Itálie, Belgie a Německo. Kalendář zahrnuje 13 závodů, po dvou na každém z okruhů s výjimkou oválu v nizozemském Venray. Zde je naplánován pro kategorii profesionálních jezdců i gentlemanů vždy jeden závod (je vypsaný na 100 kol pro EURONASCAR PRO a na 70 kol pro EURONASCAR 2). Více informací o šampionátu zájemci najdou zde, prodej vstupenek na červnový závodní víkend mostecký autodrom zahájí začátkem prosince.


Závodní víkend v Mostě nabídne vedle hlavní série NASCAR další zajímavé vložené série, a to zejména závody historických vozů. „Připravujeme také novinky, které by měly fanoušky motoristického sportu pozitivně navnadit k návštěvě našeho areálu. V současné době jednáme s promotéry,“ doplnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

NASCAR Whelen Euro Series je jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent, kde se po oválech jezdí nepřetržitě už od roku 1948. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 k přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Týmy měli v letošní sezoně na výběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang.


Termíny NASCAR Whelen Euro Series 2020


25. a 25. 4.Valencia (Španělsko)
6. a 7. 6. 2020 Brands Hatch (Velká Británie)
20. a 21. 6. Most (Česká republika)
11. - 12. 7. 2020 Venray (Nizozemí)
12. - 13. 9. 2020 Vallelunga (Itálie)
3. - 4. 10. 2020 Zolder (Belgie)
17. a 18. 10. Hockenheim (Německo)
Most 31.10.2019Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar