Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Eliška Plná míří do FIA GIRLS ON TRACK - RISING STARS

Motoristický sport není už dávno pouze výsadou mužů, ale v mnoha automobilových disciplínách se stále častěji prosazují ženy. A právě pro příslušnice něžného pohlaví vypsala FIA ve spolupráci s Komisí pro ženy v motoristickém sportu už čtvrtý ročník FIA Girls on Track – Rising Stars.

Tento program je vypsán především pro disciplínu karting a o to větším překvapením je, že poprvé v historii dostává příležitost mladá dívka autocrossu. Eliška Plná je natolik dobrá, že se dostala do hledáčku FIA a je zařazena mezi další mladé hvězdy z celého světa.


Program Girls on Track je zaměřen na výběr talentovaných dívek ve věku 12 až 16 let, které se zúčastní dvou tréninkových kempů, kde budou pod vedením profesionálních mentorů získávat další zkušenosti. Cílem je využít a zúročit talent vybraných dívek a urychlit jejich závodní kariéru. Program je rozdělen na dvě věkové kategorie, Junior (12-14 let) a Senior (14-16 let).


„Vítězka seniorského kola může získat roční smlouvu do programu Ferrari Driver Academy a startovat v příštím roce v šampionátu F4 FIA, který je mimochodem ve svém středoevropském derivátu certifikován přímo Mezinárodní automobilovou federací. Smlouvu s akademií Ferrari dostane i nejlepší juniorka, a té bude umožněno startovat v některé mezinárodní kartingové sérii. To je pochopitelně velmi lákavá nabídka, ale už samotná účast v Girls on Track je skvělou příležitostí, protože jména účastnic budou v databázi talentů a nabídka může přijít kdykoliv. Skvělou zprávou je, že se do výběru dostala právě naše Eliška Plná. Ještě nikdy nedostala příležitost závodnice z offroadových disciplín. Eliška musela zanechat opravdu velký dojem. Navíc je to důkaz, že FIA pod naším novým vedením nechce nikoho diskriminovat a dává šanci všem,“ komentuje zařazení Elišky Plné do tohoto programu prezident Autoklubu ČR – Jan Šťovíček.


„Zkusili jsme poslat přihlášku, ale moc jsme si od toho neslibovali, protože do programu Girls on Track se přihlásilo asi sto padesát holek z celého světa. Nakonec jsem mezi osmi vybranými. Jsem nadšená a šťastná. Nečekali jsme, že vyberou někoho z autokrosu. Ostatní holky jsou z motokár, já přicházím z hlíny, ale budu bojovat a doufám, že se dostanu do dalších kol,“ říká šťastná Eliška.
První tréninkový kemp pro 8 juniorek a 8 seniorek proběhne začátkem září v italské Franciacortě.PR 25.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar