Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Eerik Pietarinen se představí v barvách ŠKODA Motorsport

Do druhé letošní soutěže seriálu WRC 2 Pro nasadí ŠKODA Motorsport dvě posádky. Vedle dvojice Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen, která už si letos připsala druhé místo v pořadí WRC 2 Pro na Rallye Monte Carlo, se na startu objeví třiadvacetiletý Eerik Pietarinen a jeho dvaadvacetiletý navigátor Juhana Raitanen.

Mladá finská posádka udělala velký dojem v předchozích dvou sezónách. V roce 2017 vyhráli svůj domácí pohár v kategorii SM2 a o rok později si připsali vítězství celkové, tentokrát už s vozem ŠKODA FABIA R5. Jejich rychlost a schopnosti potvrdilo i vítězství kategorie WRC 2 na Rallye Finland 2018.


Letos bude jezdec z finského města Tuusula startovat ve čtveřici evropských podniků kategorie WRC, počínaje únorovou Rally Sweden. Dále se objeví v květnu na Rally de Portugal, v srpnu na Rally Finland a konečně v říjnu na Wales Rally GB (zde může účast podléhat změnám). V plánu jsou také dva starty na asfaltových podnicích mimo seriál WRC, aby mladá posádka získala více zkušeností na povrchu, který je pro ně zatím nezvyklý.


„Je to pro mě velká příležitost, za kterou vděčím podpoře značky ŠKODA, týmu TGS a všech mých partnerů. Vím, že se mám ještě hodně co učit a nejlepší cestou k tomu je startovat v soutěžích, které ještě neznám. Tohle bude poprvé, kdy budu startovat na Rally Sweden a i když už jsem v podobných podmínkách jezdil, zatím nikdy jsem neabsolvoval tak dlouhou a náročnou rallye na sněhu. Bude to nová výzva a já se nemůžu dočkat, až začneme. Doufám, že dokážu v kategorii WRC 2 Pro zajet slušné bodové skóre! Udělám pro to v letošním roce maximum. Bude to užitečná zkušenost pro celý zbytek mojí kariéry“, řekl Eerik Pietarinen o nadcházející rallye i začínající sezóně.


Jeho spolujezdec Juhana Raitanen má k nadcházejícímu roku také co říct: „Je opravdu vzrušující pomyšlení, že budeme závodit na ikonických erzetách jako je Vargåsen a skákat přes Colin’s crest! Očekáváme navíc velmi tvrdou konkurenci, což je pro nás další velká motivace. Už teď jsme na tuhle sezónu natěšení. Spoustu se toho naučíme a budeme se snažit zajet i nějaké dobré výsledky.“


Škoda 11.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar