Edda Cup zahájil sezonu v Mostě

Automobilové soutěže a závody mistrovství republiky mají ještě zimní přestávku, ale například seriál závodů do vrchu, tzv. Edda Cup, zahájil svůj další ročník v sobotu na mosteckém autodromu. Ve dvou závodech, respektive čtyřech jízdách bojovala o první body stovka jezdců.

Vedle stálých účastníků přijeli svoji techniku otestovat i reprezentanti Martin Jerman, který kopce absolvuje s Lamborghini Gallardo a závod na okruhu mu tak výborně posloužil k seznámení s novou technikou. Petr Vojáček zůstává věrný Ferrari 430 GT, a manželé Filip a Gábina Sailerovi opět usednou do Mitsubishi Lancer, stejně jako Lukáš Vojáček.

Vedle současných automobilů startuje v Edda Cupu také početná skupina historiků, mezi nimiž jsme zatím žádnou velkou novinku nezaznamenali.

V mnoha třídách si vítězství odnesli ti samí jezdci, kteří nedali soupeřům nejmenší šanci. Tradičně zajímavé souboje se odehrávaly ve skupině E nad 2 litry, kterou v první jízdě opanoval Tomáš Kučera před Lukášem Kubíčkem, v druhé vyhrál Lukáš Vojáček opět před Kubíčkem, všichni na vozech Mitsubishi Lancer. Třetí v obou závodech skončil Peter Jureňa, bývalý vynikající účastník evropského šampionátu. Tomáš Kučera byl také v první závodě nejrychlejším jezdcem, když okruh zajel o sekundu rychleji než Lukáš Suchomel s Lotusem, vítězem obou závodů třídy E 2WD před Vladimírem Liškou s BMW M3. Právě Suchomel si připsal absolutně nejlepší čas v druhém závodě.

Dva různé vítěze má i skupina H do1300, první závod vyhrál Jiří Bažata se Škodou 130 RS a druhou Jaroslav Vosmek se Škodou 130 LR/H. V této kategorii se objevil i bývalý tovární jezdec Milan Zapadlo, který s takřka sériovou Škodou Rapid dojel šestý a čtvrtý.
V nejsilnější kategorii se v první jízdě radoval z vítězství Stanislav Urbánek s BMW 325 před Josefem Stočesem s Mercedesem Benz, když Petr Žáček odpadl na technickou závada a také Jaroslav Rejka měl se svým rychlým Jaguarem problémy. Žáčkovi se za pomoci mechanika Jaroslava Šťastného podařilo závadu odstranit a v druhé jízdě už jeho Audi Sport Quattrro nikdo v této kategorii nepředjel.