Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Edda Cup do vrchu začne v sobotu v Mostě

Závodníci a příznivci EDDA Cupu se dočkali a po zimní přestávce začíná nová, již šestnáctá, sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Již tradičně sezónu zahájí EDDA Cup na mosteckém autodromu, což sice není klasický závod do vrchu, ale bezpečná trať s kvalitním povrchem a díky logistickému uspořádání s možností absolvovat dva závody za jeden den.

Mostecký závod si nenechají ujít i závodníci, kteří v seriálu nestartují pravidelně, např. s Lamborghini přijedou Martin Jerman a Zdeněk Komínek, zaslouženou pozornost si zaslouží i hokejový internacionál a automobilový závodník Stanislav Hajdušek na autentické historické Tatře 603 GT. Ve výjimečně vypsané skupině F bude poprvé závodit Josef Čermák ml. s „plackou“ Osella PA20/S.


Ve startovní listině lze najít mnoho dalších známých a úspěšných jmen i zajímavé závodní techniky. Mezi ně patří například Jiří Fígl s Audi Quattro S2, zatímco výkonnou Lancii Delta představí Veronika Fíglová. Jaroslav Rejka přiveze Jaguar XJS, Josef Stočes přestavěnou Alfu Romeo Junior, Pavel Maier zůstává věrný Fordu Escort, nebude chybět ani Lukáš Vojáček s Mitsubishi Lancer, Viktor Doležal přesedlal z BMW na Octavii. Jako trénink před mistrovství republiky a Evropou pojme Most například Adam Králík se Seatem Leon TDi.

Příznivci EDDA Cupu a všichni fandové motosportu mají na závod vstup volný do všech na autodromu divákům přístupných prostor, odkud mohou bezpečně sledovat dění na dráze. Při zachování opatrnosti a ohleduplnosti je možné si i prohlédnout závodní techniku v parkovišti závodních vozů.


Pro diváky zde bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s kalendářem sezóny 2023, přehledem tratí a představením jezdců. Doufejme, že se mostecký dvojzávod závod vydaří a stane se úspěšným vykročením do nové sezóny.

Seznam přihlášených, zvláštní ustanovení závodu, další informace k závodu i celému EDDA Cupu lze nalézt na stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu a v sobotu bude možné sledovat online časy na globalsporttiming.cz/live/


Organizátoři i závodníci se těší na shledanou v sobotu na mosteckém Autodromu.

J.Malík + JL 20.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar