Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Edda Cup do vrchu skončí o víkendu v Bečově .T.

O víkendu 5 a 6. října se uskuteční poslední letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. K vyvrcholeni sezóny dojde již po druhé v Bečově nad Teplou.

V EDDA Cupu tak tradiční trať, kterou objevil Martin Čábela, přivítá závodníky, kteří mohou využít poslední šanci k zisku bodů do konečného hodnocení jednotlivých tříd i celkové klasifikace, kde ty nejlepší na konci sezóny čekají zajímavé finanční odměny.

Na startovní listině nyní několik dní před uzávěrkou je 101 závodník. Nechybí jezdci z čela celkové klasifikace, Miroslav Černý, Tomáš Omelka a Tomáš Novák, kteří se budou snažit vybojovat celkové prvenství a s ním i finanční prémii 50 000 Kč. Rozloučit se závodní sezónou na západ Čech se přijede i slovenský reprezentant v závodech dovrchu Peter Jureňa na Mitsubishi Lancer IX. Na start se postaví i několik německých závodníků, vedle pravidelného účastníka Antti Hoheisela to budou hlavně Rico Meusel se Škodou 130 RS a Ronny Urland na Trabantu s dvoulitrovým motorem Honda.

Závody se pojedou na známé 4200 metrů dlouhé trati s převýšením 160 metrů. Parkoviště závodních strojů bude opět za cílem na letišti v Krásně, kde bude i stánek s občerstvením. Program závodu po oba dny začne ve tři čtvrtě na devět první ze dvou tréninkových jízd. Po trénincích a přestávce na oběd je v půl jedné naplánován start závodu, který se sestává ze dvou závodních jízd.

Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA cupu. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu.


Se
všemi fandy motoristického sportu a příznivci EDDA cupu se těšíme na shledanou v sobotu a v neděli v Bečově nad Teplou!

Jarda Malík 3.10.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar