Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Edda Cup do vrchu pokračuje v neděli v Řevnicích

V neděli 19. května budou měřit své síly závodníci nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy. Jezdci tohoto se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut.

Bude je čekat náročná 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k lesnímu divadlu, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem.

Program začíná v neděli v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů. Plánovaný časový harmonogram se může operativně měnit podle průběhu závodu.

Seznam přihlášených, který leze nalézt zde http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=207

Např. ve třídě nejsilnějších závodních speciálů bude závodit Tomáš Kučera na speciálu Mitsubishi Lancer EVO IX s Lukášem Suchomelem v Lotusu Elise. Na druhé straně je nejpočetněji obsazena pohárová třída Saxo cup, která díky největší vyrovnanosti závodících aut přináší vyrovnané závodění s největšími favority Hanou a Petrem Vaňkovými a Petrem Kumpoštem. Pestrá je i paleta automobilů, které se na startu objeví, kromě již jmenovaných, od historické Škody 1000 MB Josefa Čermáka, až např. po Porsche 911 Miroslava Černého, diváci jistě také ocení jízdu Josefa Čermáka mladšího na spideru Osella PA 20S.


Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce.


Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.


Na shledanou v neděli u tratě mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy!

Jarda Malík

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar