Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Edda Cup do vrchu pokračuje v Bozkově

První říjnový víkend zavítá nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na Semilsko, kde se na trati z Bozkova (od křižovatky Dolní Bozkov – Bozkov – Cimbál) na vrch Cimbál uskuteční jeho další podnik. Za spolupráce s místním klubem Motosport Bozkov EDDA Cup obnovuje tradici závodů na této trati po dlouhých 45 letech.

V sedmdesátých letech ˇminulého století se zde uskutečnilo několik ročníků, kterých se účastnila naše tehdejší závodnická vrchařská špička. Vavříny zde sbírali třeba Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Vlastimil Tomášek, Jiří Moskal, Miran Velkoborský, Marian Rajnoha a další esa tehdejší doby. První ročník zdejšího závodu vyhrál Tomáš Hank, kterého můžeme stále vidět závodit v EDDA Cupu.

Závodníky bude čekat 2 500 metrů dlouhá trať na zrekonstruované silnici s kvalitním povrchem. Depo závodních strojů bude v areálu ZD Bozkov.

K závodu je v současné době přihlášeno 96 jezdců, mezi kterými nechybí nikdo z předních závodníků EDDA Cupu v čele s nejlepší trojicí celkového pořadí davidem Černým, Eduardem Paterou a Martinem Zelenkou. Velkou zajímavostí bude ve třídě nejsilnějších historických automobilů start Josefa Panožky na Porsche 911, který si v prvním ročníku na zdejší trati vybojoval pohár za umístění na stupních vítězů a ve sbírání pohárů pokračuje i nyní v EDDA Cupu. Seznam přihlášených je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=179Program závodu je stejný v sobotu i v neděli, začíná vždy ráno v půl deváté startem první ze dvou tréninkových jízd. Závodní jízdy začínají po polední přestávce v půl jedné, jednotlivé svozy na sebe plynule navazují. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k slavnostnímu ceremoniálu s předáním pohárů nejrychlejším v jednotlivých vypsaných třídách.


Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. K občerstvení nejen závodníků, ale i diváků bude tradičně v prostoru parkoviště závodních aut sloužit Landy Grill. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.


Jarda Malík 1.10.2021
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar