Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ecce Homo - s Merlim, Bormolinim, ale bez diváků

Necelá stovka jezdců se chystá do Šternberka na úvodní závod Mistrovství ČR Ecce Homo, které se uskuteční 24. – 25. 4. 2021. Ten je zároveň vypsán jako mezinárodní, a účast zahraničních jezdců předčila očekávání. Řekli bychom malá Evropa. Bohužel bez diváků.

Od činovníka pro styk s jezdci víme, že se již pár jezdců ze závodu odhlásilo, ať už ze zdravotních důvodů nebo díky technickým problémům. Z moderních vozů jde například o Lukáše Vojáčka se Subaru Impreza WRX STi nebo o Jaroslava Práška s Chevronem B 21/23 ze skupiny historických vozů.

Závodit budou jezdci z několika zemí, nejen z České republiky, ale také Slovenska, Polska, Rakouska, Itálie, Francie nebo Švýcarska.

Z nejrychlejších českých jezdců se můžeme těšit na Miloše Beneše (Osella FA30), českou legendu v závodech do vrchu. Ten se na startovní čáru postaví s číslem 1. Nebude chybět ani domácí Václav Janík (Norma M20FC), který má ve Šternberku velkou fanouškovskou základnu a trať Ecce Homo velmi dobře zná, vždyť v loňském roce oslavil 25 let od prvního startu na EH. Na tento závod přijede také Petr Vítek (Osella PA30), který také na této trati rozhodně není žádným nováčkem. Nebude to souboj jen vozů Osella a Norma. Například Libor Neckář přiveze svůj krásný Ligier JS 53 Evo 2, Roman Švorc Lucchini P3 anebo Jiří Svoboda Lolu B 03/51.
Z novinek je samozřejmě v největším očekávání vůz Norma M20FC Petra Trnky, který bude mít o víkendu svoji premiéru. S novým vozem přijede třeba také Aleš Mlejnek, konkrétně s Normou F 20.


Ze zahraničních jezdců přivítáme do slova a do písmene esa vrchařského sportu. S evropskými závody do vrchu je neodmyslitelně spjaté zvučné jméno Itala Fausta Bormoliniho, který je přihlášený se svým Reynardem K02. Jeho krajan, matador kopcových závodů Renzo Napione bude soutěžit taktéž s Reynardem K02.


Stejný vůz přiveze i jediný Švýcar v závodě, Robin Faustini. Velkým pozdvižením jsou tři přihlášky z Francie, konkrétně teamu Petit. Sébastien Petit, několikanásobný Mistr Francie a jeden z nejlepších jezdců Mistrovství Evropy, je přihlášen se svým zbrusu novým vozem Norma M20FC. Jeho syn Axel Petit předvede nádherný stroj, Tatuus Formula Masters a bratr Kevin Petit přiveze do našeho města Normu 20FC. Tato závodnická rodina takto pohromadě je u nás poprvé a my si této účasti velmi vážíme.


Ta třešnička na dortu ale teprve přijde. Málokdo by uvěřil, že na tento podnik zavítá držitel traťového rekordu na trati Ecce Homo a několikanásobný vítěz zdejší trati, jeden ze dvou největších rivalů, Ital Christian Merli. Jistě naše fanoušky nic nepřekvapilo více než jeho jméno v seznamu přihlášených. Těšíme se na nádhernou podívanou.


Ve startovní listině se objeví dva vozy značky Lamborghini, první bude pevně v rukou držet zkušený Martin Jerman a druhé Zdeněk Kmínek. Se zbrusu novým vozem, bez jediného testu, se utká v boji s časomírou slovenský Jan Miloň. Tím novým skvostem je Škoda Fabia R5.

O takovou podívanou nepřijdete, ani když je závod vyhlášen bez diváků. Budou k dispozici kamery, které budou vysílat online a budeme Vám přinášet zprávy, informace, fotky a videa prostřednictvím sociálních sítí. Letos Vás všechny fanoušky a diváky žádáme, abyste nechodili k trati a sledovali dění okolo závodu z domu.

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
22.4.2021


Pozn.redakce.
To je pro příznivce automobilového sportu opravdu slabá útěcha. S tím třeba korespondují fotografie z Chorvatské rally, soutěže MS, kde start v Záhřebu sledovaly tisíce fanoušků a bez roušek. JLLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar