Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDDA Cup do vrchu začíná na Korábu u Kdyně

Konečně jsme se dočkali a o nadcházejícím víkendu se rozběhne nová sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Letos vzhledem k okolnostem se netradičně první závod odehraje na kultovní trati na Korábu ve Kdyni.

Závodníci se po nucené pauze už nemohli dočkat a tak se seznam přihlášených rychle dostal na maximální počet možný s ohledem na povolený limit přítomných osob na akci. Jména přihlášených slibují, že i letos bude mít závodění v EDDA Cupu vysokou sportovní i technickou úroveň.

Od Jakuba Gangura v nejmenší třídě produkčních aut, přes bohatě obsazený Saxo Cup s favority Tomášem Arnoštem a Janem Vaňkem, až k Martinu Levovi s Lukášem Kubíčkem budou v produkčních závodech probíhat napínavé závody.

Závodní speciály také nabídnou poutavou podívanou, uvidíme s jakou formou přijedou Tomášové Omelka a Novák ve čtrnáctistovkách. Třída do 1600 cm3 s obhájcem titulu Miroslavem Černým, Janem Reissem, Dominikem a Zdenkem Tichých asi zůstane ozdobou seriálu. Mezi speciály s jednou poháněnou nápravou proti špičce EDDA cupu v čele s Vladimírem Liškou nastoupí noví jezdci, zkušený soutěžák Radek Nešpor, evropskou třídu má Jaromír Malý a Zdeněk Komínek představí Lamborghini Gallardo. Tomáš Kučera se v nejsilnějších speciálech poměří hlavně s Oskarem Benešem a Antonínem Úškrtem.

Historické závodní vozy neodmyslitelně patří k EDDA Cupu. Zajímavé bude, jak si povede přeběhlík Ivo Král v nové třídě do 1600 cm3, kde jej čekají souboje s Josefem Srnským jr. Ve třídě H2 hodnocené podle koeficientu dojde k souboji pilotů na Mercedesech 190 a závodníky ve Favoritech.

Otázkou je účast přihlášených závodníků z Německa vzhledem ke stále složitému cestování přes hranice.

Program závodu začíná v sobotu tréninkem v půl deváté po rozpravě. V 10 hodin odstartuje první ze čtyř sobotních závodních jízd. V neděli začne první závodní jízda v 9 hodin, jezdci absolvují opět čtyři jízdy. Závodní jízdy na sebe plynule navazují, v čase svozu závodních vozů je trať otevřená pro civilní provoz. V případě hladkého průběhu je v poledne plánovaná hodinová přestávka k občerstvení traťových pořadatelů. Harmonogram se může dle průběhu operativně měnit.

Vzhledem k tomu, že závod se odehrává ve veřejném prostoru, je obtížné pro pořadatele regulovat počet diváků. V zájmu bezkonfliktního průběhu je nutné, aby případní diváci dodržovali kromě obvyklých bezpečnostních zásad a ohleduplného chování k přírodě, respektovali doporučený minimální odstup a netvořili velké skupiny.

Bližší informace, seznam přihlášených, zvláštní ustanovení a aktuální informace k závodu i clelému EDDA Cupu lze najít na: www.edda.cz/mscrdovrchu

Závodníci
i organizační tým EDDA Cupu věří, že i ve ztížených podmínkách se závody na tradiční trati vydaří ke spokojenosti všech.J.Malík 28.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar