Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDDA Cup a Mistrovství ČR do vrchu na Ještědu

O víkendu se v Liberci na trati mezi Centrálním parkovištěm v Horním Hanychově a křižovatkou na Výpřeži pod vrcholem Ještědu uskuteční závod automobilů do vrchu HOSTR Prix Liberec 2018. Po loňském společném závodě se i letos popasují se svými soupeři a chronometrem závodníci dvou seriálů.

EDDA Cup v Liberci odstartuje již po jedenácté, na této trati potřetí, závod Mistrovství republiky AČR po loňské úspěšné premiéře podruhé. Závodníci obou seriálů vzhledem k odlišným sportovním a technickým regulím budou závodit ve svých vlastních klasifikacích.
Dva seriály na jednom podniku znamená hodně startujících a hodně v případě HOSTR Prix Liberec 2018 znamená skoro 150 závodníků, což je výborné pro diváky, kteří tak budou mít možnost vidět naše špičkové jezdce, ale velmi náročné pro organizátory. Mezi závodníky EDDA Cupu nebude chybět nikdo z popředí celkové klasifikace v čele s Jiřím Figlem, Miroslavem Černým a Jaroslavem Fikotou jr.


Budou pokračovat vyrovnané a napínavé boje v jednotlivých třídách. Napínavých soubojů se diváci dočkají od značkového poháru Saxo cup s mladými, velmi rychlými jezdci Karlem Rausou, Jakubem Šimkem a ostříleným matadorem Ladislavem Kopelentem až po nejsilnější závodní speciály, které budou pilotovat nejrychlejší z nejrychlejších Tomáš Košek, Tomáš Kučera a Lukáš Kubíček.

Ve skupině historických automobilů se na start postaví i závodnická legenda, jeden z nejlepších kontinentálních pilotů cestovních aut na okruzích osmdesátých let minulého století, sportovec každým coulem, Břetislav Enge s Fordem Escort RS Mk.II.

V republikovém šampionátu budou k vidění naši úspěšní reprezentanti z evropských kopců v čele s Lukášem Vojáčkem vedoucím průběžné klasifikace kategorie 1 Mistrovství Evropy, Tomášem Vavřincem, Martinem Jermanem a našimi předními závodníky kategorie 2 ME Markem Rybníčkem a Jaromírem Malým.

Závod začíná v sobotu v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd, které vyplní dopolední program. Start první závodní jízdy je naplánován v jednu hodinu po poledni. Druhá závodní jízda plynule naváže na první a do hodiny po jejím skončení dojde v prostoru depa ke slavnostnímu ceremoniálu s dekorováním nejrychlejších závodníků v jednotlivých třídách. Nedělní program je totožný se sobotním.

Z důvodu velké organizační náročnosti silně obsazeného závodu se může časový harmonogram operativně měnit. Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených z obou seriálů a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu.


Jarda
Malík 14.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar