Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Dunovský na Šumavě skvěle reprezentoval značku Peugeot

Rallye Šumava Klatovy byla první soutěží MČR v rally v sezóně 2016 a současně první soutěží, kde barvy Peugeotu ČR reprezentovala posádka Václav Dunovský – Petr Glössl. Při své premiéře v barvách Peugeotu ČR zvítězili ve třídě 6 a byli druzí ve dvoukolkách.

Zkušený soutěžní jezdec z Poděbrad si byl před startem Rallye Šumava dobře vědom silné konkurence, která se letos na startu sešla, a proto si jen nerad připouštěl roli jednoho z favoritů kategorie dvoukolek – 2WD, kde v loňském roce s Petrem Glösslem získali titul mistrů republiky.

První rychlostní zkoušku projeli v nejrychlejším čase a v tu chvíli se dostali do vedení v soutěži ve třídě 6, které pak drželi až do cíle celé rally. Na první pohled vše vypadá velmi lehce, ale takhle jednoduché to rozhodně nebylo. Sám jezdec zmiňoval, že si stále není úplně jistý svým výkonem a musí se více dostat do správného soutěžního tempa. I tak ale Peugeot 208 R2 vedl po celou rally třídu 6, kde závodí speciály R2, a držel si i druhé místo ve třídě dvoukolek, což bylo v danou chvíli maximum.

Posádka nemusela během soutěže řešit žádný technický problém a mohla se tak plně soustředit na svůj výkon, což v cíli vyústilo ve skvělou premiéru v barvách Peugeotu ČR. Posádka Václav Dunovský – Petr Glössl vybojovala vítězství ve třídě 6 s minutovým náskokem na své nejbližší pronásledovatele a na celou smečku dalších Peugeotů 208 R2. Z Klatov si odváželi i poháry za druhé místo v kategorii dvoukolek a svým 24. místem v absolutní klasifikaci za sebou nechala množství posádek s mnohem silnějšími vozy. Premiéra v oficiálních barvách Peugeotu ČR tedy vyšla na jedničku.

Václav Dunovský, jezdec týmu Dunovský Peugeot Rally: „Jsem šťastný, že se nám podařilo na Rally Šumava vyhrát třídu a zajet celkově slušný závod. Je to bezvadný začátek sezony a naší spolupráce s Peugeotem ČR. Ze začátku jsem si nebyl úplně jistý svým výkonem, vše si postupně sedalo, ale přesto jsme zajížděli kvalitní časy. Spolupráce s Petrem byla na jedničku a já získával větší a větší jistotu. V první sobotní sekci jsem se sice dopustil drobné chyby v retardéru, která nás stála řádově několik vteřin ztráty, ale v závěru soutěže jsme si vše už pohlídali, jeli jsme s bezpečnou rezervou a neriskovali. Auto celou soutěž fungovalo perfektně, a to je zásluha celého týmu, za což všem moc děkujeme. Velké díky i Peugeotu ČR za podporu. Věřím, že jsme splnili jejich očekávání a značku dobře reprezentovali. Nesmíme ale usnout na vavřínech a příště musíme náš výkon posunout zase dále.“


Peugeot ČR 3.5.2016
Foto J.Lasík, Z.Sluka

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar