Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dominik Stříteský pojede světovou rallye

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Po soutěži ME jej čeká další premiéra – start ve španělské soutěži MS.

D.Stříteský s otcem

D.Stříteský s otcem

Posádka Dominik Stříteský/Jiří Hovorka nastoupí s podporou stáje Toksport WRT. Na zázemí tohoto významného zákaznického týmu budou ve Španělsku spoléhat i mladí Jihoameričané Marco Bulacia Wilkinson a Marcelo Der Ohannesian. Obě posádky usednou do speciálů ŠKODA FABIA Rally2 evo. Start české dvojice Stříteský/Hovorka umožnilo oddělení ŠKODA Motorsport z Mladé Boleslavi.


„Dominik Stříteský patří mezi velké talenty české rally, proto jsme se rozhodli podpořit další krok v jeho jezdeckém růstu. Velmi rychle se etabloval v domácím šampionátu, kde už nyní patří mezi elitu. Pro další jezdecký růst je však nezbytné sbírat zkušenosti i jinde než jen v Česku. Automobilka ŠKODA je známa tím, že podporuje mladé talenty na jejich cestě vzhůru. Věříme, že i Dominik získané zkušenosti v budoucnu zúročí tak, jako v minulosti řada jeho předchůdců. Zadání od nás má jasné – učit se a neustále vstřebávat nové poznatky,“ vysvětluje vedoucí sportovního oddělení automobilky ŠKODA Michal Hrabánek.


Dominik Stříteský začínal jako většina ostatních automobilových jezdců na motokárách, ale pak ho zlákaly soutěže. V sezoně 2018 nastoupil do Opel Adam Cupu, který už následující rok vyhrál. Pro sezonu 2020 postoupil do „velkého“ mistrovství republiky, kde s Peugeotem 208 R2 zvítězil ve třídě 6 a stal se vicemistrem ČR mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. Letos přestoupil do vozu ŠKODA FABIA Rally2 a v dealerském týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport se stal jedním z podporovaných jezdců v rámci oslav 120 let značky ŠKODA v motoristickém sportu.


Aktuálně mu v průběžném pořadí MČR patří 4. místo s minimální ztrátou na medailovou pozici. Nejlepšího výsledku zatím dosáhl na Rally Bohemia, kde startoval s podporou továrního týmu ŠKODA Motorsport a náročnou soutěž dokončil na skvělé 2. příčce. V červenci pak absolvoval i italskou Rally di Roma Capitale zařazenou do mistrovství Evropy. Slavnou barumku, vrchol české soutěžní sezony, Stříteský po havárii nedokončil.


Již začátkem října absolvuje předposlední podnik domácího seriálu v Pačejově, kde dostane další šanci rozšířit bodové konto a současně najet důležité kilometry před svým debutem v MS. „Velice si vážíme možnosti okusit start na soutěži zařazené do seriálu mistrovství světa. Společně s mým spolujezdcem bychom z naší španělské mise chtěli vytěžit co nejvíce poznatků a další odjeté kilometry. Velmi se těším také na spolupráci se stájí Toksport WRT, která patří mezi významné zákaznické týmy oddělení ŠKODA Motorsport a startují za ní hvězdná jména světové rally,“ komentuje svůj nadcházející program Dominik Stříteský.


Škoda 22.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar