Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Domácí autokrosový šampionát začíná v Nové Pace

Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu zahájí o víkendu 9. - 11. července závody ve Štikovské rokli u Nové Paky. Sejdou se zde závodníci v deseti kategoriích a do depa začnou najíždět někteří už od čtvrtka.

V pátek řada z nich absolvuje povinné předsezónní testování pod dohledem technických komisařů. Odpoledne pak všichni účastníci projdou od 13 hodin administrativní a technickou přejímkou.

Závodní program začne v sobotu 10. 7. již v osm hodin ráno, kdy začínají první tréninkové jízdy. Od 13:30 začíná první série rozjížděk, po níž bude následovat i druhá série Racer buggy a katrcrossu. Od 19 hodin dojde ke slavnostnímu vyhlášení loňských mistrů v depu A před budovou autoklubu.

Také v neděli 11. 7. se začíná brzy ráno. Již v osm startují druhé a před desátou třetí jízdy. Po přestávce a větší úpravě trati jsou na programu od půl jedné semifinálové a po nich finálové jízdy. Vítězové budou známi po šestnácté hodině.

V seznamu přihlášených figuruje sto třicet jmen a podle počtu v jednotlivých kategoriích by se mělo semifinále jet s největší pravděpodobností v Kartcrossu, Junior Buggy, Buggy 1600 a Super Buggy.

V Taxech budou platit za největší favority Bartoš, Výborný, Šimurda a Dlesk, v Junior Buggy Pytloun a Medlík. V Buggy 1600 Novotný, Hartman, Kindl.

A asi nejkvalitnější konkurence se sešla v Super Buggy, kde může zvítězit 5 - 6 jezdců v čele s Kubíčkem, Jordákem, Antonym, Nikodémem nebo Štětinou. Nechybí ani nestor evropského autokrosu šestasedmdesátiletý Jaroslav Hošek.
Ředitelství závodu přeje všem zajímavou podívanou, ale zároveň žádá zejména diváky, ale i ostatní účastníky závodu, aby dodržovali aktuální nařízení vlády ČR týkající se covidových opatření.


P.Vydra 7.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar