Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dolní Bousov v sobotu ožije autokrosem

Šestý podnik autokrosového republikového šampionátu bude v sobotu 10. září 2022 hostit Dolní Bousov. A stejně jako loni bude jednodenní. Domácí autokrosový šampionát finišuje, do konce seriálu zbývají už jen dva závody.

„Přihlášeno máme okolo devadesáti jezdců. Loni jich bylo osmadevadesát a vše se stihlo bez problémů odjet. Letos pro jistotu máme zajištěnu jednu sanitku navíc a také navýšeny zálohy elektrické energie. Měli bychom tedy mít rezervy i v případě problému. Všichni přítomní snad ocení nová sociální zařízení pod věží. Do těch se předtím neinvestovalo dobrých dvacet let. Do příští sezony plánujeme zapracovat také na bezpečnosti samotné trati, například pořízením nových svodidel. Prostě chceme areál postupně zvelebovat,“ přibližuje své plány Milan Tejchman, předseda Auto Moto Klubu Dolní Bousov v AČR.


Stálicí divize TouringAutocross je Jiří Bret. „Do Dolního Bousova se velmi těšíme. Trať se mi svým profilem líbí a mám ji rád. Samozřejmě, když je pak trať ujetá a nakropená, je to trošku boj. Obzvláště pro nás se silnými a těžšími auty. Je to však pro každého stejné a musíme se s tím popasovat. Navíc trať na Rachvala je prakticky má domácí a z Pískové Lhoty to mám nějakých dvacet kilometrů.. Je totiž jednodenní a určitě bude stát za to se do Bousova přijet koukat. Já osobně preferuji dvoudenní závody, ale moje dcery mají v neděli hasičské závody, takže se to tentokrát i hodí.“ těší se pilot Volkswagenu Polo.


S novou technikou vstoupil v polovině sezony do republikového šampionátu Divize2 Josef Bartoš. „Bousovská trať je mojí domácí a vždy se na ní budu těšit. O tom žádná (smích). Doufám, že technika bude fungovat a zabojuji o co nejlepší výsledek. Jelikož je závod jednodenní, myslím, že na sebe budou jednotlivé jízdy rychle navazovat. To by měli ocenit fanoušci. Doufám, že diváků, fanoušků a kamarádů dorazí co nejvíce,“ věří autokrosař, který po mnoha letech vyměnil Felicii za Fabii.


Závěrem přidává své ambice jeden z favoritů královské divize SuperBuggy Petr Bartoš. „Do Dolního Bousova se samozřejmě těším. Ani nevím, kolikrát jsem tam vyhrál. Určitě se to však blíží k deseti výhrám. Myslím, že tamní trať mi sedí a jet tam umím. Takže chceme přijet nachystaní a opět bojovat o nejvyšší příčky,“ plánuje čtyřnásobný evropský a devítinásobný republikový šampion.


Časový harmonogram:


07:30 Oficiální měřený trénink č.1
09:00 Oficiální měřený trénink č.2
10:30 Série rozjížděk č.1
12:30 Série rozjížděk č.2
14:00 Série rozjížděk č.3
16:00 Finálové jízdy
VR 9.9.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar