Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dohnal se vrací do Peugeot Rally Cupu

Peugeot Rally Cup CZ odstartuje na 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy už osmou závodní sezónu. Početní převahu stále nabírají nové vozy Peugeot 208 Rally4, i když do cupu se mohou přihlásit i posádky s původní „erdvojkou.“ Peugeot Rally Cup je vypsán na všech šesti podnicích Autoklub MČR v rally, české účastníky doplní opět několik zahraničních posádek.

Seznam vítězů seriálu Peugeot Rally Cup CZ doplnila v loňském roce posádka David Štefan a Ondřej Vichtora. Tato dvojice navíc vybojovala titul Mistrů České republiky ve skupině 2WD. V předchozích sezónách se z vítězství radoval Jaromír Tarabus (2022), René Dohnal (2019 a 2021 ve třídě Rally4), Dominik Brož (2021 ve třídě R2 a celkově), Dominik Stříteský (2020), Jan Talaš (2019) a v prvním roce Filip Mareš (2018).

Formát cupu je podobný loňskému: „Po dohodě s vedením značky Peugeot v České republice jsme pouze navýšili finanční odměny za první místo v jednotlivých podnicích a zrušili bodový koeficient za umístění při Barum Czech Rally Zlín,“ řekl manažer seriálu Jan Koudelka. „Speciál Peugeot 208 ve starší i v novější specifikaci už řadu let dokazuje svůj obrovský potenciál. Jeho úkolem je podpořit povědomí o sériových vozech, k čemuž teď dostane skvělou příležitost. Právě v těchto dnech totiž na český trh přichází nový Peugeot 208, který se také vyznačuje dravým atraktivním designem a vysokou technologickou vyspělostí. Věřím, že nám posádky v cupu opět pomohou posílit image našich modelů i naší značky,“ dodává ředitel značky Peugeot v ČR – Marco Venturini.

Podle prvních zpráv po zimní přestávce je pravděpodobné, že se letos v cupu sejde slušná konkurence. Po dvouleté pauze, kdy startoval v České republice jen sporadicky, se na domácí tratě vrací René Dohnal, který se svým dlouholetým parťákem Romanem Švecem zvítězil ve dvou ročnících Peugeot Rally Cupu a v loňském roce také v seriálu FIA European Rally Trophy. „Přes zimu jsem přemýšlel, co dál se svojí kariérou. A rozhodl jsem se vrátit tam, kde to celé před dvanácti lety začalo, tedy do České republiky. Mám pouze jeden cíl, užít si sezónu a každý závod. Prioritou jsou velké soutěže, startovat budeme ale i na vybraných sprintech. V loňském roce jsme se stali absolutními vítězi ERT a na letošní sezónu máme prioritu FIA. Měli bychom tedy mít startovní číslo jedna, i když pojedeme vždy mezi dvoukolkami, aby to bylo pro ostatní fér. To bude ale především na pořadatelích jednotlivých podniků. Zimní přestávku jsem věnoval především fyzické přípravě, a i když si už nemusím nic dokazovat, těším se, že si letos opět pořádně zazávodíme,“ nechal se slyšet René Dohnal.

V předchozím sedmém ročníku zvítězila posádka David Štefan – Ondřej Vichtora a také tato dvojice je na letošní sezónu připravena. „Nejraději bych se opět podíval na nějaké zahraniční podniky, ale uvidíme, je to pochopitelně o penězích. Naše původní auto jsme prodali, pojedeme s novou dvěstěosmičkou, kterou jsme pořídili v loňském roce. Pochopitelně nás bude zajímat obhajoba vítězství v cupu a ve dvoukolkách, ale konkurence bude opět silná, a navíc asi nepojedeme kompletní šampionát,“ vysvětlil David Štefan.PR 18.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar