Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dakar - VW i Mitsubishi hlásí ztráty

Volkswagen vede před vytouženým dnem volna i nadále Rallye Dakar, jen s tím rozdílem, že vedoucího Sainze vystřídal na čele de Villiers. Ovšem zároveň přišel o Vatanena, zatímco nad dalším osudem Romy z Mitsubishi visí otazník.

Sainz - Perin

Sainz - Perin

Peterhansel - Cottret

Peterhansel - Cottret

Al Attiyah - Guehennec

Al Attiyah - Guehennec

VW Race Touareg

VW Race Touareg

Nani Roma

Nani Roma

Jean Joseph - Boyere

Jean Joseph - Boyere

Kvůli písečné bouři byli pořadatelé nuceni zkrátit sedmou etapu z původních 547 na 407 km, ale přesto znamenal konec nadějí pro mnoho jezdců. Nani Roma, trojnásobný vítěz na motocykly, skončil se svým Pajerem na boku a než se podařilo vůz zpojízdnit, tak nabral značnou časovou ztrátu, resp. více než šest hodin, což znamenalo 110. místo v cíli etapy a v absolutní klasifikaci propad na 23. místo. Ve dni volna se mechanici pokusí vůz opět dát dohromady, resp. postavit nový, ale šance na dobré umístění jsou nulové.
Ještě větším smolařem je čtyřnásobný vítěz Ari Vatanen, kterému po problémech v předchozích etapách jeho Touareg shořel. Nevedlo se ani Carlosu Sousovi s dalším Touaregem, týmu Lagos. Nejdříve strávil hodně času vyproštěním vozu z duny a když se rozjel, aby najel na pevný podklad, tak poté údajně zhruba hodinu nemohl v poušti najít svého spolujezdce Andrease Schulze. Tím skončili v etapě až na 42.místě, ale celkově se udrželi v první desítce.
Bohužel do cíle nedorazila ani do té doby skvěle jedoucí posádka Zapletal s Janáčkem. Podle zatím neověřených zpráv Jana Říhy z Českého rozhlasu zůstala stát zhruba za prvním kontrolním bodem pro poruchu spojky.
Sedmou etapu zvládl nejlépe Jihoafričan de Villiers, jenž druhému Peterhanselovi nadělil 2.46 minuty. Třetí dojel se ztrátou 4.50 min Carlos Sainz, jenž musel dvakrát vyhrabávat Touarega z písku, čímž ztratil zhruba 13 minut. „Etapa byla plná prachu, což hodně stěžovalo viditelnost. Při dolování vozu se nám osvědčily vylepšené vyprošťovací plechy a také intenzivní trénink. Celková ztráta půldruhé minuty ještě nic neznamená, do cíle je hodně daleko a pracá Dakar teprve přijde“, prohlásil v cíli Carlos Sainz. Za Španělem dojeli pak do cíle Masuoka (+10.18 min), Al Attiyah +11.41), Alphand (+13.09), Holowczyc (+37.21), Erandonea (+38.45), Schlesser (+46.30) a Thomsse (+49.34). Vítěz předchozí etapy Gordon projel cílem jako třináctý
Pořadí po 7. etapě: 1. de Villiers (VW), 2. Sainz (VW, +1.39), 3. Peterhansel (Mitsubishi, + 24.38), 4. Alphand (Mitsubishi, +33.53), 5. Masuoka (+ 1.11.30), 6. Schlesser (+1.12.09), 7. Al Attiyah (BMW, + 1.32.05), 8. Miller (VW, +1.50.39), 9. Sousa (VW, +2.38.26), 10. Monterde (Buggy, +4.03.51), 11. Holowczyc (Nissan, + 4.13.32)…16.Gordon…23.Roma

České kamiony opět výborně
V kamiónech zopakoval vítězství z předchozího dne Stacey s Manem, který o 26 minut porazil Jacquota na voze stejné značky, ale na třetím místě dojel o minutu později po skvělé jízdě Tomáš Tomeček, čímž jen dokazuje, že patří mezi absolutní špičku v této kategorii. A jen technický problém z první zkoušky jej připravil o umístění v první pětce. Jeho kolega s druhou Tatrou de Azevedo s Jaromírem Martincem dojeli do cíle šestí. Více než hodinu na nejrychlejšího jezdce ztratil dvanáctý Aleš Loprais. Z výsledkové listiny se ztratil Martin Macík, dosud na výborném sedmém místě, i když do bivaku měl v noci údajně dorazit. Bližší informace o jeho osudu zatím nemáme. Do etapy ani nenastoupil pro technický problém druhý Gerard de Rooy s Ginafem.
Pořadí: 1. Stacey (MAN), 2. Mardějev (Kamaz, + 2.16.28), 3. van Ginkel (Ginaf, +3.13.14), 4. de Azevedo. (Tatra, +3.15.01), 5. A.Loprais (Tatra, +32.59.48)….16. Tomeček (Tatra)

V motocyklech skvěle Macek
V motocyklech, přestože etapu vyhrál Despres, se mnoho nezměnilo. I nadále vede Coma před Esteve Pujolem a Casteauem. Ale výborně si vede náš Karel Macek, který je již na 21. místě, zdaleka nejlepší z našich jezdců, sedm míst před ním je Slovák Katriňák. Další čeští jezdci – 69. Kaštan, 78. Pabiška, 82. Macháček.

Jindřich Lasík, 13.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar